Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna
Jednej rzeczy nie rozumiem, jak można nie kibicować Ukrainie w tej wojnie xD niezależnie od pobudek, z każdej strony barykady znajdują się praktycznie same plusy ich zwycięstwa:
1) jeśli jesteś normalnym współczującym osobinkiem - chcesz ich zwycięstwa, bo kacapskie robale znowu najechały Bogu winny kraj i zabijają niewinnych ludzi, poza tym zwycięstwo Ukrainy przesuwa flankę NATO bardziej na wschód, co sprawia, że stajemy się bezpieczniejsi. Dodatkowo istnieje prawdopodobieństwo spadnięcia z rowerka Agrofuhrera, dzięki czemu zluzni się na granicy z ziemniakowcami, którzy nie będą tam już wysyłać inżynierów z Azji i Afryki
2) jeśli nawet nie lubisz Ukrainy i Ukraińców - ich zwycięstwo oznacza, że do kraju pwadopodobnie wróci lwia części obywateli UA, których tak bardzo nienawidzisz, czyli nawet z twojego punktu widzenia pojawiają się plusy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • 32
Nie no, skąd, koniasze, paczeloki i reszta kacapskich wydalin wcale nie cieszy mordy, ilekroć Ukraińcy ponoszą straty. Wcale.


@Pantokrator: a co mnie oni obchodzą. Lwia część wykopków, która plusuje krytyczne wobec Ukrainy komentarze pod znaleziskami też się cieszy z ich strat? Wątpię. Raczej każdy chce żeby Polska była bezpieczna i szanowana, tylko tyle
@Pantokrator: no dobra, jest jakiś procent ludzi, którzy kibicują. I co, mam przez to przemilczać zachowanie Ukrainy, które mi się nie podoba? Ich politycy traktują nas jak ostatnich frajerów, może gdyby byli normalniejsi to takie koniasze i inni nie zdobywali by samych plusów pod znaleziskami?
ale tu nikt nie kibicuje Rosji, po prostu zauważamy że jest to wojna między imperium zła a cwaniakami (mówię tu o politykach, nie zwykłych ludziach) którzy wykorzystują Polskę w najbardziej niewdzięczny sposób, mało tego, próbowali nas wciągnąć do wojny po Przewodowie, mając wiedzę że to była ich rakieta


@Arboree: Czy wy ludzi uważacie za idiotów w tym petersburgu czy co?
Wasze gadanie na ten kraj sprowadza się wyłącznie do tego, że
@Arboree: Tak. Zamknij mordę na czas wojny. Patrz trochę dalej niż na czubek własnego nosa, to może skminisz że celem Polski są (w tym momencie - i jeszcze tuż po wojnie kiedy będziemy robić biznesy) jak najlepsze stosunki z Ukrainą, a co za tym idzie (niestety) przemilczenie niektórych spraw, nawet tych kłujących nas w serca.

Jak już Ukraińcy się obronią, to wtedy przyjdzie czas na wystawianie rachunków, a jak przegrają, to
Wasze gadanie na ten kraj sprowadza się wyłącznie do tego, że z znsizczonych stosunków na linii Polska-Ukraina korzysta rosja i nikt inny


@BayzedMan: to Ukraina niszczy nasze stosunki, nie my. Przestańmy ich traktować jak dzieci które nie umieją się poważnie zachować.

dlatego jesteś kacapskim trollem imo i zdania nie zmienie.


jestem polskim trollem, chcę żebyśmy byli szanowani, a ty masz to gdzieś

Jak już Ukraińcy się obronią, to wtedy przyjdzie czas
@gejuszmapkt: 3) patrzysz na konflikt z punktu widzenia geopolitycznego i widzisz, że konflikt przyśpiesza zwrot globalizacji świata w kierunku Azji i Chin jako światowego potentata finansowego który będzie rozdawać karty całej reszcie świata. Na chwilę obecną zachodnia gospodarka opiera się na zaufaniu do dolara i Amerykańskiej armii, bo na pewno nie na wypłacalności amerykanów. Obecny konflikt osłabia pozycje całej Europy i jest na niekorzyść Ukrainy, ale na korzyść Azji, która dostała
ich zwycięstwo oznacza, że do kraju pwadopodobnie wróci lwia części obywateli UA, których tak bardzo nienawidzisz,


@gejuszmapkt: przecież jak przegrają (przez co rozumiemy oddanie okupowanych terenów) to też wrócą. Czemu miałaby być pod tym względem jakaś róznica?