Wpis z mikrobloga

@klintoniusz: najpopularniejsze opcje to będzie: Octavia 1.5 etsi, Ceed 1.5t-gdi, i30, Corolla, Leon
Nikt za ciebie nie odpowie co będzie lepsze dla ciebie, bo każde ma swoje plusy i minusy. Po pierwsze ile jeździsz po mieście, droższa, głośniejsza i uboższa Corolla na którą trzeba czekać 14 miesięcy faktycznie tam mniej pali ale czy jesteś gotowy na takie poświęcenia

Octavia:
plusy - światła matrycowe dużo większy komfort jazdy w nocy, najbardziej ekonomiczne
@klintoniusz: bez przesady, 2 dzieci to nie kosmos. Myśle że spokojnie możesz rozważyć na start Octavia versus Ceed. Oba mają duże paki. Przejedź się oboma, skonfiguruj pod siebie, spytaj o ostateczne rabaty emailem i voila

Jak chcesz bezwzględnie mieć giga auto to Superb ale za 150k bedzie troche golas
@dzem_z_rzodkiewki: Fakt, że nie kosmos, ale często wyjeżdżamy na działkę za miasto i na wypady wakacyjne, gdzie wieziemy ze sobą kupę szpeju (rowery, wózki, walizki itd.). Dlatego zależy mi, żeby nie być upchanym jak cygan. Jeżdżę obecnie Octavią III w kombi i zastanawiam się, czy przejście na IV cokolwiek zmieni. Szczerze wątpię.
@klintoniusz: miałem ostatnio podobny dylemat. Peugeot 308 SW. Bardzo fajne auto. Miejsca prawie jak w Octavii, bagażnik 608l (Octavia 640), za to dużo wygodniejsze, szczególnie w wersji GT. Jedyny problem, jaki możesz mieć, to wpasowanie się w iCockpit. U mnie przy 195cm wzrostu jest ok, ale wszystko zależy od proporcji ciała, dlatego koniecznie musisz się tym chwilę przejechać.
Ze względu na politykę firmy (służbówka) wziąłem dizla 1.5, 130KM i automat EAT8.
bidzej - @klintoniusz: miałem ostatnio podobny dylemat. Peugeot 308 SW. Bardzo fajne ...

źródło: 2022-Peugeot-308-SW-GT-Pack-test-reivew-037

Pobierz
@klintoniusz: no to ze spalaniem lepiej nie będzie ale te nowe 1.5 turbo z automatem w miarę jadą. Do 8L przy 140km/h wg GPS i 5L przy powolnej trasie. W mieście nawet do 10L jak czerwona fala i korki

Jedyne co dostaniesz to zauważalnie lepsze przyspieszenie, relaks na trasie z automatem adaptacyjnym tempomatem i utrzymaniem linii, lepsze światła
@bidzej: co ty mu za francuskie gówno proponujesz z silnikiem 1.2 puretech xD Przecież to nawet nie ma podjazdu do komfortu, jakości i spalania 1.5 turbo
Niby są jeszcze 1.6 hybrydy ale whoooy daleko poza budżetem OPa - 180 400 pln cena startowa
@dzem_z_rzodkiewki: no 1.2 PureTech bym akurat nie polecał.
Poza tym bardzo fajne auto warte rozważenia, jeśli dizel wchodzi w grę (przyzwoicie wyposażony Allure Pack z dizlem kosztuje 147k), a jeśli OP byłby w stanie dołożyć do hybrydy 180KM to w ogóle świetny wybór.
@klintoniusz: Ewentualnie gdybyś nie miał problemów z kupnem używanego, to tak totalnie bez żartów żadnych myślę, że Passat B8 kilkuletni mógłby być również dobrą opcją dla ciebie bo jest to przede wszystkim duże i wygodne auto które sprzedają do tej pory tylko, że nowy zaczyna się od 152,790 zł teraz a używkę dobrą kupisz tak za trochę ponad połowę tej kwoty.