Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wroclaw #posrednicy #posrednicynieruchomosci

https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-z-ogrodkiem-na-targanu-ID4m9Iy

A teraz pytanie do eksperta z #wroclaw i #nieruchomosci czy to dobra oferta za ponad milion, domek dla krasnala halabalby na strasznie ciulowej ulicy, stary, z ogrodkiem dlugim ale waskim, z zabudowa na swinie i kury. Reprezentacyjna fasada z jednym oknem na niskim parterze. Czuc prestiz za milion oraz ten mityczny POTENCJAL. Wszystko do totalnego remontu plus niespodzianki beda pewnie dodatkowe (strop, rury z olowiu itd). Pytam wiec was, warto? Posrednik poleca. Na cos wzial ta oferte, placi za ogloszenie choc to jest niesprzedawalne w tej cenie ani dzialka do niczego sie nie nadaje. Wiec o co chodzi?

PS
Literowka w tytule, bywa (targanu)! Te 2% czy ile to nie duzo prowizji za takie poswiecenie i nawet dron byl. Powinno byc "na tarnogaju" ale widzialem gorsze bledy w opisach HA TFU pokemonow.
  • 20
@vateras131: myslisz ze mozna jeszcze zrobic dodatkowe pietro i zrobic kolejna rozbudowke z nadbudowka typowo jak w 50 roku? Albo kurnik i swiniarnie przerobic na apartamenty na wynajem? Obok sasiedzi tez maja takie nadbudowki z rozbudowka. Przyznam ze to bardzo ciekawa architektura. Posrednik widzi potencjal na perelke a cena tylko wzrosnie. Milion moze sie uda, te 50 mysle ze do urwania "koncowka" w koncu.
@throwawayaccount1: tak gleboko nie szukalem, dzieki, wg mnie sie przytulil by miec cokolwiek w portfolio a z czasem obniza cene i moze i tak zarobi, pewnie na tym to polega, przeczeka sny tej pani i sciagnie kase z np 400k bo nie wiem ile to moze byc warte, dla mnie nawet nie tyle patrzac na koszta remontu i ogolne dziadostwo tej nieruchy i cos na co wyplywu nie ma nikt -
@marsjanin2012: IMO dobra oferta. Domek jak na domek dupy nie urywa ale dzielnica i lokalizacja jest dobra (jak na szeregówkę). Masz cicho, spokojnie, duży (jak na obecne standardy deweloperskie) ogródek i do tramwaju masz blisko. Po zrobieniu remontu generalnego będzie spoko miejsce do życia. A cena też dobra. W takiej cenie za m2 potrafią chodzić w tej dzielnicy mieszkania w bloku po babci. Też do remontu. MIeszkania deweloperskie z tego co
@enten: no widac ze zdania ekspertow sa podzielone ale jednak Miras bicz please. Mocno obstaje ze to za 500 nawet nie bedzie popularne, szerokosc tej dzialki to wybieg dla hartow, dlugi i waski. Zobacz fasade i drzwi (nie sa to pewnie 100cm nawet) to juz masz pojecie o szerokosci a jeszcze mury zajma czesc i meble (z tego co widac od frontu to waziutkie jest) takze to jest GOWNO. Za 900
@enten: Oltaszyn, raz tu mirkowi wysylalem z 2-4mc temu. Oferta juz sciagnieta. To chodzi o szereg z ogrodkiem a centrum to poszukaj, np https://www.otodom.pl/pl/oferta/wyjatkowe-mieszkanie-w-kamienicy-i-bezposrednio-ID4mjEy i spokojnie do zejscia bo ta pani wlicza tez prowizje pokemona (wystawiaja za tyle samo bo ja namowili pewnie "mamy klienta" ). Spokojnie kilka mieszkan w super cenie znajdziesz nie wymagajacych zadnych nakladow.
Ta nierucha to utopiony kapital bo nikt tego nie odkupi w dobrej cenie nawet
@marsjanin2012: Przecież to jest 200k powyżej miliona. Do tego Ołbin. No niby centrum ale Ołbin to obecnie najniebezpieczniejsza dzielnica we Wrocławiu. Do życia z rodzinom wolałbym jednak Tarnogaj. No i nie masz ogródka.

Obecnie na Ołtaszynie nie ma takich tanich mieszkań. Pół roku temu może były. No i Ołtaszyn nie ma tramwaju. Nie zaliczałbym go do centrum.
@enten: ale jest Lidl i Biedronka spacerem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaskakuje ze pani Zdzislawa (jest tez oferta jej, pierwotnie sama wystawila, a wiec starsza osoba, moze corka zmarlej wlascicielki tego domu) zrobila dobre fotki (albo rodzina), jakis operat od kogos (nie wiem na jakiej podstawie to wycenil typek) czyli zrobila wiecej niz posrednicy ktorzy sie wprosili "ja pani pomoge, mam klienta". Tu jedynie chyba sie zgadzamy?
@Bumelante: to nawet nie beda komusze wg mnie to jakies wiejskie zabudowy z poczatku 20 wieku czy koniec 19, chlopki malorolne, po jednym oknie na pietro bo okna drogie. Ale mozna popytac az trzech pokemonow (zerujacych na frajerach ktorzy nie widza ogloszenia prywatnego), moze ich ekspercka wiedza rozwiaze debate nad data powstania tych nor.
@marsjanin2012 takie ceny nieruchomości w mieście. Dlatego kupiłam dom pod Wrocławiem xD Ceny mieszkań we Wro to absurd. A pośrednicy nieruchomości w większości są nic nie warci.

Ostatnio widziałam za to działkę budowlana w Kamiencu Wrocławskim, 1000m2 za 495k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marsjanin2012 to standard w nieruchomościach - metr jest metr. Nie ważne czy w deweloperskim, wielkiej płycie czy 100 letnim ulepie, cena metra na się zgadzać ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak czy inaczej nie zdziwię się, jeśli za 900k będą na to chętni.
Zawsze mnie zastanawia jak to jest, że te domy z dykty i gówna w środku bidoki a chcą za to milion pln. Przecież to śmieszne. W środku jakieś meble najtańsze sprzęty AGD, widać, że właściciel ledwo na węgiel ma zima a tu nagle wielki Pan. Jeszcze zeby taka osoba wzięła ten milion i kupila sobie porządne mieszkanie, z nową łazienka, super kuchnia, ale nie ona weźmie ta kasę i rozda pp wnukach
@Nadia_: to dom po jakies "starowince" meble w srodku to PRL po odnowieniu beda git i bardzo stylowe, ale to jedyny plus :)
Dach niby wymieniony ale na bank nie izolowany, budownictwo z tamtych lat to 5cm suchych badyli trzciny ale to predzej by tynk na skosie sie trzymal. To jest TRAGEDIA i ciemne, bardzo waskie domostwo. Taki skansen. Ciekawe jak z rozbudowa takich cudow jak granicy do plotu nie zachowasz