Wpis z mikrobloga

@masticker @eugeniusz_geniusz Z tego co widzę w silniku Z12XEP katalizator jest leży silniku.

Mój mechanik nie czyści katów, znalazłem serwis który to robi kompleksowo (z montażem itp) ale się zastanawiałem na jakie widełki się przygotować. Już mnie ta ten gruz tyle kosztował ze się zastanawiam co jeszcze może się zjeb… i ile dorzucę do tego jeżdżącego (jeszcze) muzeum żałosnej motoryzacji ;)
@WielkiCzarodziej Auto jest po grubszym remoncie zrobionym w maju zeszłego roku - byl wypalony zawór bo poprzedni właściciel ignorował problemy z mieszanka (auto z lpg). Zrobiona głowica, popychacze, uszczelniacze, przy okazji rozrząd z osprzętem, zespół cewek itp itd. W LPG wyczyszczone wszystko plus nowa listwa wtryskowa i filtry. Na przeglądach oprócz filtrów i oleju zawsze wymieniam też świece na nowe. W tym roku wymienione obie sondy lambda.

Auto zgłosiło błąd P0420, od
@trzaichlac69 @SpokojnyPan @WielkiCzarodziej @eugeniusz_geniusz @masticker: Panowie, zrobiłem trochę pomiarów. Po rozgrzaniu silnika i aktywacji katalizatora przy ~2k obrotów zmierzyłem zachowanie sond lambda.

Pierwsza sonda na górnym wykresie, ta za katalizatorem na środkowym.

Zarówno na benzynie i na gazie odczyty z pierwszej sondy wyglądają wzorowo (wahania góra-dół, zgodnie z normą), niestety sytuacja za katalizatorem jest nieciekawa.

Na benzynie jest zle, zamiast w miarę prostej linii (z ewentualnym trendem) mamy sinusoidę pomiędzy 0.7
chrumkajacycziken - @trzaichlac69 @SpokojnyPan @WielkiCzarodziej @eugeniusz_geniusz @...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz