Wpis z mikrobloga

Jest jakiś prosty, darmowy program/strona który skompresuje film? wrzucam filmy na pendrive'a i odpalam na TV, ale pendrive na fat32 ma ograniczenie filmów do 4gb a na innym formacie TV go nie czyta. Mam parę filmów co mają po +5gb i chciałbym je skompresować do niecałych 4gb. Jak już coś znajde to albo płatne albo kompresuje mi 20 krotnie i nie idzie tego zmienić.
#programy #filmy #komputery #pcmasterrace
  • 8
@kerri: słowo klucz to re-enkodowanie i nie znajdziesz strony online bo to zużywa bardzo dużo zasobów procesora, poszukaj jakiegoś poradnika o ffmpeg, używa się tego z wiersza poleceń ale do twoich zastosowań nie jest to super skomplikowane, na pewno któryś poradnik wspomina jak zrobić plik żeby zmieścić się w konkretnych GB. Ewentualnie wyślij na YouTube i ściągnij przy użyciu yt-downloader xd
TV go nie czyta


@kerri: jeżeli oglądasz regularnie to nie prościej #!$%@?ąć do tego TV jakiegoś TV Boxa? Przecież kompresja każdego filmu z osobna to jest masakra. A tak to stawiasz takie pudełko i święty spokój.
A jeśli oglądasz sporadycznie to tylko oprogramowanie offline i nastawiaj się na upierdliwą, czasochłonną robotę.
@kerri na pewno exfat nie czyta? nawet mój Panasonic czytał a był z 2015 roku. do dzielenia mkvtoolnix, avidemux a jak z kompresja to najprostszy a solidny Handbrake. z GPU będzie szybko. a po trzecie jak tv ma wifi to zapewne obejrzysz przez DLNA np stawiając hosta w apce minidlna