Wpis z mikrobloga

@sprzedam_nerke: samo zrobienie dużo i potem utrzymanie tego bardzo dużo. Poza tym musiałbyś mieć dobrych fachowców od stastyki, strategii i analizy gier, żeby kursy Ci dobrze liczyli.
@sprzedam_nerke: Generalnie to wykonanie podstawy tego nie jest strasznie skomplikowane. Można założyć że w takiej aplikacji będą trzy modele:

User

-id

Bet (nowy zakład)

- o co (o co ten zakład)

- o ile (o ile się zakładamy, tyle musi wpłacić każdy uczestnik zakładu)

Type (typ użytkownika)

- userid

- bet
id

- type (jaki wynik typuje w danym zakładzie)

Na tych modelach można już zaprogramować prostą funkcjonalność zakładania się
@fuuYeah: Obawiam się, że może być bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje. Nie zrobiłbyś chyba operacji na prawdziwych pieniądzach na zwykłych zmiennoprzecinkowych zmiennych.
@paniczklos: Faktycznie oni kombinują dużą obstawialnie zrobić... Na razie operują na kredytach i nie wypłacają ale podejrzewam że rozwinie się to jeśli dobrze wypromują.

Ja myślałem właśnie o czymś prostym w stylu ponzi - wybierasz walutę - wybierasz o co się zakładasz (nie za dużo zakładów - łącznie ze 2-3 w bazie o krótkim czasie reaizacji np. dziś wieczorem a potem wskakują nowe 2-3) -> wybierasz stawkę -> 1, 0,1; 0,001
@fuuYeah: Nadal nie takie proste, bo tego typu gotowe konstrukcje dadzą Ci np. 0.0000000000000000001 BTC i masz problem, nie mówiąc już o działaniach typu / 3

Ale owszem, pewnie można znaleźć już dobrze opracowane klasy do operacji walutowych w każdym języku, kwestia tylko na ile sprawdzone i wytestowane.
@sprzedam_nerke: @pozmu: DogeScore.com stworzyłem sam bez żadnej pomocy, kosztowało mnie to kilka tygodni pracy po godzinach. Pisząc coś takiego od zera jest sporo pracy. Najpierw trzeba przestudiować protokół i specyfikację techniczną (pomaga dokumentacja bitcoina), później napisać swoją klasą do obsługi JSON-RPC, bo darmowa klasa z phprpc.org do niczego się nie nadaje (brak obsługi błędów) itd. itp.