Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #elektrykasamochodowa
Wariuje mi elektryka w aucie Grande Punto. Niektóre wtyczki z korozją już namierzyłem. Zastanawiam się nad jakimś preparatem który pozwoli mi wyczyścić styki i zabezpieczyć je przed wilgocią i korozją. Jest coś takiego? Chcę się do tego przyłożyć przed zimą, bo jak przyjdą mrozy to będzie nieciekawie. Już teraz po jednym dniu opadów manetka kierunkowskazów stwierdziła, że przestanie działać.
  • 8
@GRBAS: jeździłem tym wozidłem i też mnie to irytowało. Niektóre wtyczki np. do lampy z tyłu można zamówić nowe. Wtyczkę od światła wstecznego udało mi się ogarnąć jakimś prostym preparatem do czyszczenia styków, nawet nie pamiętam nazwy. Sprawdź też czy w skrzynce bezpieczników nie zbiera Ci się woda bo to wada niektórych modeli i w końcu w aucie robi się dyskoteka.
  • 0
@Tortcebulowy: Niestety, ale uszczelnienia i gumy są już sparciałe i popękane, więc woda ma którędy płynąć. Mam już kilka widocznych miejsc do poprawy pod poszybiem
  • 0
@Sla_Voy: Te preparaty szkodzą jakoś na. styki? Chciałem popsikać styki kostek i przekaźników żeby zimą był spokój. Mam takie akcje, że popada deszcz cały dzień i np kierunkowskazy nie działają z manetki, a jak postoi na słońcu to wszystko wraca do normy i nie mogę namierzyć problemu
@GRBAS: Nie szkodzą, ale nie pomagają. Jak masz problem z elektryką w zależności od pogody to musisz przejrzeć każdy styk po kolei i dokładnie, nie ma innej opcji. Prawidłowego połączenia nie trzeba i nie powinno się niczym psikać.