Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#kredyt2procent #kredythipoteczny #nieruchomosci

Mam pytanie. Czy zwykła umowa rezerwacyjna wystarczy żeby zacząć procedurę starania się o kredyt? Kiedy podpisuje się umowę przedwstępną gdzie są opisane transze kredytu itp?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
Mam pytanie. Czy zwykła umowa rezerwacyjna wystarczy żeby zacząć procedurę starania się o kredyt? Kiedy podpisuje się umowę przedwstępną gdzie są opisane transze kredytu itp?


@mirko_anonim: Zwykle zakup nieruchomości w budowie na rynku pierwotnym zaczyna się od podpisania umowy rezerwacyjnej. Służy ona głównie do uzyskania kredytu. Po otrzymaniu wstępnych decyzji finansowych i podpisaniu umowy deweloperskiej (Jest to umowa w której deweloper zobowiązuje się do wybudowania nieruchomości i przeniesienia własności w przyszłości,
  • Odpowiedz
tak umowa rezerwacyjna wystarczy, umowę przedwstępną możesz podpisać po po pozytywnej decyzji kredytowej


@Remdium: masz na myśli wstępną decyzję finansową, tzw. promesę, czy ostateczną umowę?
  • Odpowiedz
@marcpol: U mnie deweloper (Atal) daje 30 dni od momentu podpisania umowy rezerwacyjnej na podpisanie deweloperskiej.
Minęło 20 dni, a ja dalej nie mam odzewu z banku.
Jeżeli dojdzie do podpisania deweloperskiej (pocz. sierpnia), to według nich odstąpić od niej można w ciągu 30/60 dni, jeżeli uzyska się w tym czasie 2 negatywne decyzje kredytowe.

Także z tego co piszecie powyżej to wychodzi na to, że Atal ma inne podejście wymuszając
  • Odpowiedz
Brnąć w ten temat i próbować przełożyć termin czy to drugi wariant z tych "standardowych praktyk", które opisujesz?


@chrumekk: Wielu deweloperów ma takie podejście. Niektórzy wcale nie podpisują umów rezerwacyjnych, tylko od razu umowę deweloperską.
  • Odpowiedz