Wpis z mikrobloga

Czemu wykopki tak przeżywają zawsze temat reparacji w USA? Aż tak głupi są że za Amerykanów się złoszczą na to? czy boli ich dupa że oni nie dostaną tego hajsu? XDD

Oczywiście dla murzyna reparacje za bycie gnojonym przez własny naród przez pokolenia to niedobra jest.

Ale reparacje od Niemca dla Polaków to daj xDDD.

#bekazprawakow #neuropa
Pobierz McWozniak - Czemu wykopki tak przeżywają zawsze temat reparacji w USA? Aż tak głupi s...
źródło: Screenshot_2023-07-20-12-06-35-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12
  • 27
@McWozniak nikt by nie poruszał tematu reparacji dla Polaków od Niemiec gdyby nie te sprawy z tymi dziwnymi reparacjami dla Żydów.

o pomyśle upomnienia się w imieniu Żydów o te pieniądze od Niemiec mówił zresztą Sikorski

*nikt poza pisowcami by zatuszować jakąś aferę gównoburzą
@Towarzysz_Pawulon:

nikt by nie poruszał tematu reparacji dla Polaków od Niemiec gdyby nie te sprawy z tymi dziwnymi reparacjami dla Żydów.


Oh wątpię bo zwyczajnie zostaliśmy wydymani z tych reparacji przez Związek Radziecki, i troche fakt że mamy prawo o nie walczyć.
@McWozniak ale nikt reparacji Polsce nie da. Niemcy są zbyt wpływowym krajem by ktoś do tego zmusił. Rząd Niemiecki tyle czasu po wybuchu wojny na UA wspierał Putina, dla własnych korzyści, a gdzie mieliby Polakom jakieś pieniądze oddać z dobrego serduszka
@BojWhucie: Ostatnie Jim Crow Laws zostały zakazane w 1964 i to też tak naprawdę nie był kompletny koniec dyskryminacji wobec czarnych, a reparacje nie powinny polegać na tym że "biali płacą czarnym" tylko np. że państwo przeznaczy te pieniądze na dzielnice gdzie głównie mieszkają czarni które powstały w wyniku dyskryminacji i segregacji.

Jak chcesz podyskutować o dalszej historii to UK w 2015 spłaciło ostatnią ratę pożyczki którą państwo wyciągnęło w 1833
@Towarzysz_Pawulon:

czy nie uważasz że takie wypłacanie reparacji tylko czarnym jest szkodliwe a nawet niezgodne z prawem? jak to zresztą ma wyglądać,


Od tego są eksperci ale nie wyobrażam sobie sytuacji w której do kiermany dają ludzią hajs za kolor skóry, raczej państwo przeznaczy te pieniądze na dzielnice gdzie głównie mieszkają czarni które zresztą często powstały w wyniku dyskryminacji i segregacji. Z tego co wiem to są dyskusje jakby mogło to
@Towarzysz_Pawulon: tak samo jak można uważać że wymaganie reperacji od Niemców to dzielenie naszych narodów. Jak dzieliło się murzynów i traktowało jako gorszych to spoko, jak wypadało by oddać coś im to jest dzielenie. Ale spoko nawet wyliczenie szkód i przeznaczenie dla najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących, niezależnie od koloru skóry było by jakimś rozwiązaniem. Lepsze to niż spłacanie właścicieli niewolników przez 150 lat xD
@Towarzysz_Pawulon: zresztą to co mówiłem o dzielnicach, szkołach itp też by pomogło biednym białym którzy wychowują się w tych ciężkich dzielnicach mimo wszystko. To już temat dla ekspertów. Co do indywidualnych osób to są sposoby żeby dojść kto jest potomkiem kogo i kto mógłby mieć jakieś prawo do rekompensaty, ale w mojej opinii dawanie hajsu do kieszeni potomkom nie jest zbyt dobrym pomysłem.
@McWozniak wiesz czym to się tylko skończy, odchyleniem wahadła w drugą stronę i daniem pożywki prawicowym esktremistom, że nie dość że murzyny ciągle burdel robią, rozboje, gwałty, dragami handlują, to teraz jeszcze wyciągają łapy po ich pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Towarzysz_Pawulon: gdybym miał patrzeć co prawicowym ekstremistom da pożywkę to bym bał się cokolwiek powiedzieć, masz trochę racji oczywiście że pewnie by tak było i pewnie niektórzy dali by się złapać na to gadanie. Ale spoko że dyskutujesz w tym temacie a nie piszesz głupoty typu "niewolnictwo 300 lat temu xD, kiedy Szwedzi nam oddadzą hajs za potop" to lepiej niż większość osób na tym portalu :)
@McWozniak

Napisałem komentarz, ale usunąłem. O czym ja dyskutować próbuje, zwykłe robienie #!$%@? z logiki. Gdzie się porównuję reparacje wojenne między krajami do wypłacania hajsu swoim obywatelom za kolor skóry xD. Prawie się dałem złapać.