Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego kontrola osobista kobiety przez policjantki wywołała aferę na całą Polskę, a kontrola osobista mężczyzn z Łodzi przez policję przeszła bez echa, choć była wykonana na środku chodnika?

Policja zagląda w majtki na środku chodnika

Dwóch mężczyzn z Łodzi w 2009 r. zostało zatrzymanych przez policję gdy wychodzili z bloku. Policjanci uznali, że posiadają narkotyki i grożąc aresztowaniem nakazali im zdjąć ubranie na środku chodnika, a następnie zsunąć bieliznę wewnątrz klatki schodowej. Gdy okazało się, że doszło do pomyłki policjancji po prostu sobie poszli. Do tej pory nikt nie poniósł konsekwencji za to zdarzenie. A TVN nie zaprosił mężczyzn do "Faktów po Faktach".

Oczywiście to nie umniejsza krzywdy tej kobiety. Ja od lat jestem zwolennikiem odebrania policji uprawnień do przeprowadzania kontroli osobistej miejsc intymnych, która w większości przypadków ma na celu upokorzenie obywateli oraz podbudowanie ego policjanta. Ale jednak różnica w reakcji na te wydarzenia z podziałem na płeć jest bardzo widoczna.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #policja #prawo #lodz #bekazlewactwa #tvn #lewackalogika
Pobierz
źródło: 7t5fqb
  • 26
@sildenafil: Nie no mimo wszystko to był 2009 rok teraz mamy 2023.

Wtedy rządzili Sami Wiecie Kto, prawo nie istniało, obywatel miał prawo milczeć, a jak nie to się go zdeptalo tak ze najwyżej sam samobójstwo popełnił.

Albo się go do więzienia, albo zatłuklo na komendzie ale i tak nikt o tym nie napisał popatrz Euro 2012
Chcesz to zmienić? Wrócić do czasów jaskiniowych? Czy może zapłdonić 200 kobiet bez obowiązku płacenia alimentów?


@sildenafil: ale to co napisałem to czysta prawda. Dzisiaj np rozumiemy, że zdrowe odżywianie to warzywa, ale mechanizm nagrody nasze ciała odpalają na widok cukru / kalorycznych posiłków ktore zwiększały szanse na przetrwanie w trudnych czasach. Dlatego wiedzieć sobie mozna a 80% ludzi z nadwagą.

Podobnie tutaj. Prawo dziala tak samo, po redpillu faceci sobie
poczułeś się dotknięty wytykaniem hipokryzji i uznałeś, że dobrą metodą obrony tej hipokryzji będzie doczepienie się do daty wydarzenia?

@sildenafil Rozwin to proszę jak możesz.
Nie napisałeś kogo hipokryzji. Bo wiesz, że data dla Ciebie może być gowno warta ale to 14 lat.
W ciągu tych 14 lat mógł się zmienić prowadzący, redaktor, czy nawet właściciel.
Co więcej, mogły się nawet zmienić czyjeś poglądy. No ale dla Ciebie 14 lat różnicy #!$%@?
@ipkis123: hipokryzja społeczeństwa w reakcji na zdarzenie. O tych chłopakach napisała tylko lokalna prasa i koniec tematu, a o tej pani mówią wszystkie media, policja się tłumaczy na konferecji prasowej, a szef opozycji zwołuje marsz tysiąca serc.

Ale jak tak bardzo was boli to jest też nowsze zdarzenie z 2021 i przeszukanie mężczyzny, na które brak reakcji był dokładnie taki sam: https://wykop.pl/link/5921041/policjanci-rozebrali-mnie-do-naga-i-kazali-robic-przysiady