Wpis z mikrobloga

@Volantie: Gościa o parę lat starszego ode mnie przyjęli jako senior frontendowiec. Troszkę się zdziwiłem ale w sumie miał więcej lat doświadczenia ode mnie i naprawdę dobrze ogarnial
@Saly: No jednak prościej jest o taką stawkę jak zatrudnia zagraniczne korpo niż polski Januszex, ale pracownik jest w obu przypadkach z polskiej branzy IT. I wydaje mi się że polski podmiot nie jest w stanie tyle zapłacić jeśli nie oferując swoich usług/produktów na zagraniczne bogate rynki lub nie będąc jest monopolistą na polskim rynku.
@WyjmijKija nie miałem na myśli produktów IT tylko dowolnych produktów i usług. Nie wierzę że da się w Polsce zrobić grubą kasę sprzedając tylko na polski rynek lub nie będąc monopolistą.

Czy ktoś tutaj pracuje w firmie typu fabryka okien, albo hurtownia elektryczna i ma stawkę ponad 200/h?
Nie wierzę że da się w Polsce zrobić grubą kasę sprzedając tylko na polski rynek lub nie będąc monopolistą.

Czy ktoś tutaj pracuje w firmie typu fabryka okien, albo hurtownia elektryczna i ma stawkę ponad 200/h?


@zibizz1: sprzedaż tylko na polski rynek to głupota. Firmy typu hurtownia elektryczna nie będą w stanie zatrudnić na stałe programisty za 80/h. Oni kupią gotowy produkt do zarządzania hurtownią i tyle. Fabryka okien? Chyba taka,
@Volantie: ja nie znam. 150-160 zł/h to obecnie sufit dla 95% ludzi w IT, ci pozostali albo robią dla zagranicznego klienta bezpośrednio, albo mają jakieś niszowe skille