Wpis z mikrobloga

Czy wasze partnerki/dziewczyny/żony, jeżeli takową drugą połowę ktoś z was posiada, robią wam na drutach swetry, szyją spodnie, robią szaliki, skarpetki, bluzy? Moja świętej pamięci Mama umiała wszystko uszyć, zrobić na drutach wspaniale, ciepłe swetry, umiała wydziargać skarpetki a żadna z moich dziewczyn nie umiala niczego uszyć, a wymagania dotyczące tzw.męskich spraw mialy gigantyczne. To ja pytam czemu facet ma robić remonty/elektrykę/hydraulikę/malować/tapetować/kafelkować gdy przeciętna #polka niczego nie potrafi z tych spraw tzw.damskich i gdy dla pokolenia mojej Mamy to bylo jeszcze oczywiste, że kobieta swojemu facetowi uszyje spodnie, zrobi na drutach sweter, to obecne pokolenia Julek praktycznie niczego nie potrafią,a wymagań wobech tzw.spraw kobiecych już praktycznie nie ma, a w kwestiach męskich nic się nie zmieniło, facet to musi być od razu chodzący na dwóch nogach zestaw małego majsterkowicza, a gdy czegoś nie chcesz zrobic, gdy czegoś nie umiesz, to zaraz jest ze strony współczesnej kobiety...jak to nie umiesz podłączyć instalacji elektrycznej, jesteś przecież facetem...a czy tu umiesz uszyć mi spodnie, jesteś przecież kobietą? Aha, nawet gdybym umiał, nigdy w życiu nie bralbym się za grzebanie w transfomatorach, instalacjach enegetycznych bo kobieta tak chcę...Kobietę można zmienić, drugiego życia nie dostaniesz w prezencie!
#p0lka #pieklomezczyzn #redpill #blackpill #mgotw #logikarozwychpaskow #dziewiarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
@tonaszepieklomezczyzn:
ex żona: twierdziła że lubi szyć, że moda to jej hobby... nie potrafi, brakuje wyobraźni, umiejętności dość słabe, chęci do nauki zero. Zgrabna i ponadprzeciętnie ładna, nie wygląda na swoje lata... o ile ktoś jej powie co ma na siebie założyć, najlepiej jej to kupi, powie co zrobić z włosami albo da namiar na fryzjerkę. Miałem kilka razy więcej par butów niż ona. Umie ugotować to, czego ją nauczyłem, ale
  • Odpowiedz
@tonaszepieklomezczyzn: to co wyżej było na poważnie(ʘʘ)
W kwestiach relacji damsko-meskich dodam od siebie że takie wyliczanki co kto powinien wiedzieć, umieć albo jakie obowiązki powinien spełniać to droga do kłótni i nieporozumień. Prawdziwy związek musi opierać się na relacjach. Trzeba się nawzajem rozumieć, zdawać sobie sprawę z ograniczeń drugiej strony, nie wymuszać ale chwalić, dopingować i wspierać. Ustalanie sztywnych zasad typu ja gotuję, ty zmywasz wcześniej
  • Odpowiedz
były, są dla ciebie dobre?


@WhitePill4All:
ex: poczynając od siebie, przez przedmioty, rośliny, zwierzęta, członków rodziny, własne dzieci, traktuje z taką samą udawaną troską. Po łebkach, bez zastanowienia i "na opd.l się." Wszystko niszczeje przy niej... tak to kiedyś podsumowałem i sądzę, że najlepiej opisuje także jej podejście do mnie.
obecna: jest dobra jako człowiek. Wzmacnia mnie jej towarzystwo. Lepszej nie spotkałem, choć daleko jej do ideału w niektórych kwestiach.

takie
  • Odpowiedz
@tonaszepieklomezczyzn: szyję, robie na drutach ,haftuje (nie po alkoholu( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ale potrafię również wymienić uszczelkę, zamontować gniazdko, wymienić detke w rowerze zlutowac kabelki.
Nie potrafię wszystkiego ale uważam, że obsługę młotka, wkrętarki, piekarnika czy maszyny do szycia powinien znać każdy w stopniu podstawowym żeby poradzić sobie w życiu. Bez znaczenie na płeć.
  • Odpowiedz
@lexico: Tak, tata dużo mnie nauczył. Ale mama również należy do osób, które nie czekaja aż mąż wróci tylko sama ogarniała rzeczywistość.
Więc mam dobre wzorce wyniesione z domu :)
  • Odpowiedz
@tonaszepieklomezczyzn: mate, ja już lata temu na studiach zauważyłem że 75% moich rówieśniczek to nawet sobie obiadu nie potrafiło ugotować a ty tutaj o jakimś szyciu czy cerowaniu wyjeżdzasz

I to nie mówię o ugotowaniu wystawnego obiadu dla kilku osób - ale przygotowanie dla samego siebie zdrowego i smacznego posiłku. Jedna np. jadła na okrągło na obiad ryż z torebki polany (zimnym!) sosem ze słoika. Cały miesiąć ! One wręcz były
  • Odpowiedz