Wpis z mikrobloga

Jakie jedzenie szybkie do przyrządzenia marketowe, uważacie że jest najzdrowsze do jakiegoś częstszego kupowania? Bo mam dwa typy takie zupy dyniowe w opakowaniu plastikowym mi się wydają że są chyba w miarę ok w porównaniu do pizzy kupowanej częściej - albo taka ryba ale koniecznie "z pieca" bo te z piekarnika są gorsze, bez kawałeczków warzyw itp. ale tu znów boje się że to może być jak z tym łososiem atlantyckim że się tego nie kupuje często bo to gówno.
No ale jestem ciekawy waszego zdania, może przerzucić się na jakieś pierogi?
#jedzenie #jedzzwykopem #dieta #dietetyka #biedronka #lidl
  • 9
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Ja lubię mixy sałat czy tam gotowe już sałatki. Do tego pod białko skyr, twaróg, sery. A pod tłuszcze też ser, orzechy, nasiona.

Z gotowców są jeszcze takie ziemniaki gotowe już z przyprawą. Też super. Do tego jakieś mięso i gotowe danie.
  • Odpowiedz
Kalafior, brokuły (gotowane), szparagi, szpinak (z patelni! - lub ew. gotowane - my robimy w parowarze). Sałaty. Ryby bez panierek (z patelni, nie mrożone!). Z marketu, dość naturalne i relatywnie budżetowe. Przygotowanie nie jest specjalnie dłuższe niż mikrofala. Pro-tip: patelni nie szorujemy "gąbką z czyścikami" oraz płynem, a jeszcze GORĄCĄ, tuż po zdjęciu jedzenia na talerze czyścimy szczotką typu bambusowego pod strumieniem ciepłej wody - BEZ PŁYNÓW do zmywania naczyń! Jest czyste
  • Odpowiedz
@interpenetrate: zdrowe to duzo powiedziane, ale gdy jestem megaleniwy to kupuje raz na miesiac gyros z biedry (sos wywalam do smieci)
zdrowsza rzecz to gotowe dania GoActive, tez z biedry, taka tacka na 4 minuty do mikrofali (makaron+kurczak+sos)
jeszcze moze pierogi ze szpinakiem
ale to wszystko gowno ratunkowe, lepiej gotowac
  • Odpowiedz
Ja jestem na diecie (cukrzyca II), więc do tego co pisałem to tylko oliwa i masło, żona czasem robi sos - koperek, masło, kapary.
  • Odpowiedz