Wpis z mikrobloga

#motocykle Cześć Miraski, zacząłem sobie kurs prawka A i zbieram sobie ciuchy (motocykl i tak pewnie za rok XD). Szukam jakichś butów z nastawieniem, że primo jestem leszczem, secundo to będą głownie buty na kurs i egzamin, a po drugie secundo pewnie tak czy siak za jakiś czas dokupię sobie drugą parę. Więc co Mirki polecają na początek wysokie czy niskie buciory?

Wysokie czy niskie buty dla początkującego

  • Wysokie 74.6% (50)
  • Niskie 25.4% (17)

Oddanych głosów: 67

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bomfastic skoro wiesz, że będziesz jeździć to czemu nie kupić od razu docelowych? buty nie zużyją ci się podczas kursu. Od siebie polecam dłuższe, bo pasują do każdego typu spodni.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: Buty nosisz aby chronić kostkę. Jeśli do niej nie sięgają to to nie są buty motocyklowe, tylko jakieś łapcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Palce czy śródstopie może Ci i całkowicie zmiażdżyć albo uciąć. Po okresie rehabilitacji (oraz opcjonalnej protezie) będziesz praktycznie tak samo sprawny. A nawet niezbyt poważne obrażenia stawów zawsze będą się później mścić i buty dają tu gigantyczną różnicę (najlepiej ofc. takie które
  • Odpowiedz
@Aramil: no kolego, zaraz zostaniesz zaatakowany przez wyznawców ' trampków motocyklowych co to przecież maja atest ! '
masz 100% racji oczywiście
  • Odpowiedz
@Aramil: Amen, mój kolega jak sobie skręcił kostkę na paintballu tak po kilku operacjach i latach bólu przymierza się do sztucznego stawu, a to nie są małe pieniądze.

Gx
  • Odpowiedz
@Bomfastic: na egzaminie według przepisów musisz mieć buty za kostkę. Na egzamin wolałbym niskie (czyli za kostkę), bo przy moich wysokich (pod kolano) na pewno miałbym problem ze zmianą biegów. U sobie musiałem podnieść dźwignię od biegów, bo but mi nie wchodził.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: Tak, ale są blisko minimum.
Każdy centymetr wyżej daje więcej miejsca na rozproszenie energii.
Więc jeśli nie planujesz głównie stać w korkach (khem, filtrowanie, khem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), oraz planujesz choćby lekką jazdę sportową/terenową to zdecydowanie warto zainwestować w coś wyższego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bomfastic ja jeżdżę w takich: shima exo vented , niby do miasta spoko, ale mam świadomość , że z bezpieczeństwem to one wiele wspólnego nie mają, przy lekkim szlifie pewnie ochronią ,ale sztywne nie są , mi zależało też na tym, żeby po zejściu z Moto dało się w nich chodzić i tu sprawdzają się idealnie
  • Odpowiedz