Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #gotowanie

Szukam "kamiennej" "deski" do krojenia. Czy ktoś miał okazję używać np deski marmurowej albo granitowej? Jak sprawdza się to w dłuższym okresie? Zakładając że nie bawiłbym się w impregnację kamienia, jaka jest trwałość takich desek?
  • 14
  • Odpowiedz
@FLAC: może się nie znam, ale w życiu bym nie pomyślał, że jest coś tak głupiego jak kamienna deska do krojenia. Materiał i trwałość raczej obojętne, i tak to wyrzucisz zanim namnożą ci się bakterie czy zniszczy się w inny sposób. Jak już masz brać to taka która będziesz mógł po kilku tygodniach wykorzystać jako kamień do pizzy.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@darek-jg: @Wiskoler_double tępienie noży akurat mnie nie interesuje, bo ostrzę przed każdym krojeniem praktycznie

marmur to głupi pomysł, jest porowaty, pięknie będą się mnożyć bakterie.


@Rasteris: to właśnie wiem, dlatego marmur wymaga regularnej impregnacji a tego chciałbym uniknąć

zostaje chyba tylko szkło hartowane w takim razie
  • Odpowiedz
@FLAC: kamienne deski to bardzo dobry pomysł... pod warunkiem że używasz noży z obsydianu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zniszczysz sobie krawędź tnąca w jakieś pół minuty, chcesz fancy designerską deskę za miliony monet, to kup sobie z jakiegoś palo santo, albo japońską deskę z syntetycznego kauczuku.

A jak po prostu chcesz deskę, to kup sobie zwykłą deskę bambusową.
  • Odpowiedz
@FLAC: Tylko drewno albo plastik. Na szkle tnie się dziwnie, nie polecam. Z kamieniami będzie pewnie też tak samo. Jeśli chcesz bardzo drewnianą deskę to dokupiłbym też mniejszą, plastikową w razie gdybyś chciał ciąć mięso.
  • Odpowiedz
@FLAC:

tępienie noży akurat mnie nie interesuje, bo ostrzę przed każdym krojeniem praktycznie

To co robisz to pewnie podostrzenie. Po cięciu na kamieniu/szkle będziesz musiał od nowa krawędź wyprowadzać.

zostaje chyba tylko szkło hartowane w
  • Odpowiedz