Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję dla jednego z większych deweloperów (z jasnych przyczyn nie powiem którego) i wcale żadnego picia szampana nie ma, a raczej widzę że szefostwo jest przerażone brakiem zainteresowania. Cenę za m2 podnieśliśmy około miesiąca temu, mimo że już wcześniej był prawie brak zainteresowania. Teraz trochę ruszyło, ktoś się dopytuje, ale od początku lipca nie podpisaliśmy jeszcze ani jednej umowy. U konkurencji z tego co obserwujemy, sytuacja wygląda podobnie, czyli ciągle te same mieszkania są dostępne i nikt ich nie rezerwuje.
To co mówią media, a to co rzeczywistość to jakby dwa osobne światy. Przykładowo: doradcy kredytowi każdemu mówią, że są ogromne kolejki do składania wniosków, a prawda taka, że żadnych kolejek nie ma, co każdy może sam zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ceny nieruchomości spadną? Wątpię, bo już teraz mamy dość małą marżę. Ale z tego co widzę to BK2% żadnego boomu nie spowoduje, więc ceny pewnie dość szybko wrócą do tych ze stycznia tego roku.
#kredyt2procent #kredythipoteczny #nieruchomosci #gielda



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
  • Odpowiedz
Czy ceny nieruchomości spadną? Wątpię, bo już teraz mamy dość małą marżę.


@mirko_anonim: Jak rzeczywiście większy deweloper to średnia na GPW wynosi ok. 35% XD
  • Odpowiedz
Przykładowo: doradcy kredytowi każdemu mówią, że są ogromne kolejki do składania wniosków, a prawda taka, że żadnych kolejek nie ma, co każdy może sam zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mirko_anonim: Próbowałem przedłużyć swoją umowę rezerwacyjną argumentując, że są długie kolejki o kredyt z bk2%. Aktualnie umowa jest na 45 dni, chciałem 60. Dew się nie zgadza, doradca kredytowy mówi, że zamkniemy w 2 tygodnie a miesiąc to
  • Odpowiedz
Przykładowo: doradcy kredytowi każdemu mówią, że są ogromne kolejki do składania wniosków, a prawda taka, że żadnych kolejek nie ma, co każdy może sam zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mirko_anonim: aha, ja zweryfikowalem to u siebie - wniosek do pko zlozony w poniedzialek 3 lipca i przez 2 tygodnie zadnego info, nawet biku nie sprawdzili xd
  • Odpowiedz
@eehhh: a alior bank albo drugie pekao? Bo ja też składałem do trzech i pekao rzeczywiście śpi, ale alior czy pekao to jadą z koksem aż miło - już zapłaciłem za wycenę nieruchomości, a ostateczne decyzję kredytowe pewnie będę miał za tydzień.

Także ruchu nie może być dużego xd (pekao podobno wszystkie wnioski póki co składa na kupkę i dopiero będą się za nie zabierać, bo podobno pracownicy banków nie mają
  • Odpowiedz
@haha123: do pekao nie skladalem, bo wymagaja zlozenia pit, a ja mam 75% kup na uop xd A alior w miare sprawnie - dostalem smsa, ze moj wniosek jest w analizie - tez myslalem, ze moze isc szybciej, bo ja wczesniej zrobilem operat szacunkowy i dolaczylem do wniosku
  • Odpowiedz
@eehhh:

do pekao nie skladalem, bo wymagaja zlozenia pit, a ja mam 75% kup na uop xd

dlaczego? chodzi o zdolnośc kredytową czy coś innego?
  • Odpowiedz
Czy ceny nieruchomości spadną? Wątpię, bo już teraz mamy dość małą marżę.


@mirko_anonim: bait. Z budów rozpoczętych w 2021 i 2022 średnia kosztów całkowitych to 4500-6000zł/mkw użytkowej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Stalkuje mojego developera pomimo tego że ja już kupiłem i sytuacja wygląda tak że mieszkania bardzo mocno rotują. Widać ze "szybko rezerwują" -> rezerwacaj ustan (swoją drogą ciekaw strategia) i szybko zmieniają kolor na pomarańczowy a nawet znikają! Mi tak zarezerwowali CZTERY mieszkania przez co na stronie były wszystkie zarezrwowane.

Wg ksiąg wieczystych mieli 95 mieszkań sprzedanych na 158 nie wiem ile takich osób jak ja było że nie mieli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: niestety #!$%@?, jestem udziałowcem w spółce zajmującej się obrotem nieruchami (głównie Wawa / Kraków) i mieszkania łapiące się na program schodzą na pniu i to po świeżych podwyżkach o 5-8% względem stanu przed wejściem bk2%.
  • Odpowiedz