Wpis z mikrobloga

  • 0
@1masa to wiem, ale chodzi o zmiany w układzie funkcjonalno-użytkowym, chce wywalić ścian działowe a dokładniej usunąć pokój jeden, żeby powiększyć salon
  • Odpowiedz
@Sasko: a to nie obowiązuje do czasu przekazania własności? Czyli po odbiorze kluczy dopóki mieszkanie nie przejdzie w księgach wieczystych na Twoją własność to nie mozesz robic takich zmian
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany No z tego co wiedziałem w u mówię jest tak ze w księdze wieczystej przejdzie maks w następnym roku, odbior kluczy ma być wcześniej i mogę robić remont
  • Odpowiedz
i mogę robić remont


@Sasko: to ten remont mozesz robic na zasadach z umowy deweloperskiej bo to nie twoje mieszkanie, gdy przeniosa wlasnosc na ciebie to mozesz robic co chcesz, a dokladniej zgodnie z regulaminem uzytkowania lokalu ktory dostaniesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany No jak mam robić remont jak maielem kasować pokój jeden i deweloper powiedział ze mogę wywalić ścianę bo przy zakupie mówiłem ze biorę to mieszkanie jak będę mówił wywalić ten pokój xd
  • Odpowiedz
nie moge np ścian działowych usuwać


@Sasko: kupujac mieszkanie powstaje wpis w ksiegach ze deweloper wyodrebni dla ciebie z budynku mieszkanie 4 pokojowe, jak usuniesz jedno pomieszczenie to powstaje lipa, bo mieszkanie stanie sie 3 pokojowe, wiec musicie u notariusza poswiadczyc nieprawde
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany ale co w sytuacji jak w biurze dewelopera powiedzieli ze mogę ścianę wywalić? A w umowie jest coś sprzecznego. W umowie nic nie ma ze mieszkanei ma 4 pokoje
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany Ok znalazłem, jest napisane tylko ze wyodrębnienie lokalu mieszkalnego bez informacji o ilości pokoi i o przeniesieniu własności na mnie oraz praw niezbędnych do korzystania z tego lokalu, co o ty’ myślisz?
  • Odpowiedz
@Sasko: to troche dziwne ze nie masz tam żadnych szczegółów jakie mieszkanie kupujesz, czyli jak deweloper padnie lub sprzeda budynek komu innemu to z ksiąg nie bedzie wynikało co ma byc dla ciebie? u mnie nie ma liczby pokoi ale sa wszystkie wyszczegolnione
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany w żądaniu jest taki zapis, co napisałem, na początku umowy mam napisane ze przedmiotem umowy deweloperskiej jest mieszkanie o nr takim i takim składający sie z następujących pokoi i tam są wypisane wszystkie pokoje
  • Odpowiedz
@Sasko: w takim razie wyglada ze ten argument odpada, u mnie do ksiegi powtorzyli ten zapis z poczatku umowy, czyli dokladnie sprecyzowali ktore mieszkanie i jakie ma pomieszczenia.

Jedyna opcja ze mieszkanie nie jest Twoje przed przeniesieniem wlasnosci ale co im to przeszkadza to nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany No nic pisałem do dewelopera maila z zapytaniem o to, mam nadzieje ze cyrków nei będą robić bo i tak już idę do uiokik bo kupując mieszkanei dostałem plany wszystkie rozmieszczenia gniazdek i grzejników a po 4 miesiącach się okazało ze robią inaczej niż na takich planach, sobie zmienili na budowie i nic mi o tym nie powiedzieli xd
  • Odpowiedz
@Sasko: u nas deweloper mówił ze to co dostajemy to nie jest wiążące, aktualne plany są w biurze budowy. Poza drobnymi rzeczami jak kontakty czy kaloryfery w innych miejscach to okazalo sie ze piony wentylacji i okapu wykonane sa w wielu mieszkaniach odwrotnie niz w projektach, ludzie musieli przebudowywac kuchnie bo sie nie skapneli ze wpinaja sie w złe piony
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany właśnie z tymi kaloryferami było tak ze ja się dowiedzialem o tym bo babka z biura mi zdjęcia przesłała (bo mieszkania nie mogę zobaczyć którego kupiłem xd), patrze to nic nie pasuje z tym co jest na planach co dostałem, pojechałem do biura zobaczyć aktualne plany i wiesz co? Aktualne plany tez nie pasują rozmieszczenia grzejników i kontaktów do tego co mam na zdjęciach ani do planów co miałem pare miesięcy
  • Odpowiedz