Wpis z mikrobloga

Mordeczki moje kochane motoryzacyjne, pomóżcie mi w ważnym temacie. To mój pierwszy post, proszę być wyrozumiałym :)
Syutacja jest taka, jak na zdjęciu :( jechałam polną drogą i kamień mnie zaskoczył. Auto to Fiat Punto 1.2 8V 2001 i jestem uparta, żeby go robić bo jest tani w utrzymaniu i chłopak coś tam umie w mechanikę. Pytanie do was brzmi czy tutaj można wyciąć i zastosować łącznik czy jedynie wymiana całego tłumiku środkowego? Jak wy rozwiązujecie takie tematy? Oczekuję poważnych odpowiedzi :)
#motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #samochody #fiat
Lyca2_eti2 - Mordeczki moje kochane motoryzacyjne, pomóżcie mi w ważnym temacie. To m...

źródło: urwanytlumikFiatGownoWart

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: Jeśli to ma być zrobione we własnym zakresie, to ja bym poszukał gdzieś na Allegro taki kawałek rury z kołnierzem, starą rurę uciął w połowie i potem połączył taką zlączką. Polecam jeszcze dokupić pastę uszczelniającą do tłumików.
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2: jeśli to nie jest zgniłe tylko faktycznie pękło od naprężeń to pewnie wystarczy to przyspawać.

Można też wymienić całe złącze z obu stron, nawet na jakieś inne, uniwersalne
  • Odpowiedz
@Lyca2_eti2 tam nic nie ma, sama rura.. zaspakaja to co masz teraz albo wytnij i wstaw złączkę. nie ma tam żadnej filozofii. a przez ten druciany łącznik straciłem dużo nerwów, co roku wymieniałem bo zawsze na coś durnego najechalem
  • Odpowiedz
niskim kosztem.


@Jelen_Szlachetny: na pewno nie taniej niż 400-500zł z częściami, to nie jest niski koszt. Teraz podrożało wszystko.

Myślałam, że wspólnie z chłopakiem damy radę :(


@Lyca2_eti2: jak chłopak ma doświadczenie z zapieczonymi śrubami, spawarkę, palnik, umie kombinować to może i jest to do zrobienia. w innym przypadku zapomnij.
To nie jest takie proste, że tu pękło smarknąć spawem tu coś złączyć.. nie to tak nie działa ;) cały
  • Odpowiedz