Wpis z mikrobloga

@i_forgot_my_password: dokładnie tak, na studia, dokładnie to Aberystwyth - troszkę zadupie, ale fajny klimat, wiele narodowości, fajna jakość nauczania no i stosunkowo niskie czesne. kierunek to Computer Science, ale myślę nad zmianą 'specjalizacji' na początku drugiego roku. wal śmiało :)
  • Odpowiedz
@i_forgot_my_password: hmmm, mam stypendium na akademik oraz od rządu Walii, które bezzwrotnie pokrywa 60% czesnego. co do średniej to już nawet nie pamiętam, jakoś 4.3/4.4, ale o to nawet nie pytali, ważniejsze były wyniki na maturze, którą zdawałem zwykłą, polską, międzynarodowa to pic na wodę.
  • Odpowiedz
@wuut: hmm, czyli nie jest tak źle, dużo musiałeś biegać o to stypendium? I czy w ogóle trzeba było się bardzo starać, aby się tam dostać, czy może bardzo chętnie przyjmują zagranicznych studentów?
  • Odpowiedz
@wuut: Taaaa stres. Znajomi studiuja marketing i zarzadzanie na International Business Academy w Danii i ich studia w porownaniu do mojej informatyki to zabawa. Rok temu ich odwiedzilem i zostalem przemycony na zajecia. Pare przykladow tego co robilismy:

-wszyscy staja w okregu i bez porozumiewania sie trzeba bylo z dowolnymi osobami utworzyc trojkat rownoboczny. Jak sie potem okazalo mielismy caly czas byc w ruchu bo niby jak 1 osoba sie ruszyla
  • Odpowiedz
@i_forgot_my_password: co to stypendium za akademik to był warunek że muszę złożyć podanie do 30 czerwca. to 60% stypendium jest przyznawane z automatu. co do starania się... miałem 100% z podstawowej matmy, 98 z angielskiego podstawowego, po 60 z matmy rozszerzonej i fizyki podstawowej no i angielski rozszerzony 75%. wyniki nie jakieś specjalnie dobre a nie było problemu z dostaniem się. ogólnie polaków tutaj mnóstwo, wszędzie słychać polski język. tak samo
  • Odpowiedz
@mikkeboss: o kurde, to mieli prościej, my musieliśmy kwadrat :( a co do samych studiów to racja, teorii jest bardzo mało, głównie jest nastawienie na praktykę, przygotowanie do pracy. mam też zajęcia z Personal Development gdzie uczymy się właśnie takich rzeczy jak prezentacje grupowe, indywidualne, pisanie sprawozdań, CV, pracy w grupie, szerszego myślenia, zachowania na rozmowach o pracę i wiele innych. ogólnie wg mnie, same przydatne w życiu rzeczy.
  • Odpowiedz
@i_forgot_my_password: wystarczy chcieć i się nie bać :) najważniejszy jest język, to co ci mogę polecić to wszędzie gdzie tylko możesz używaj języka angielskiego, tzn. książki, filmy, telewizja, komputer, telefon itd.
  • Odpowiedz