Wpis z mikrobloga

@kikiton: Co ty gadasz. Po pierwsze znaki poziome i pionowe to ta sama kategoria, a po drugie wygląda to tak:
Osoba kierująca ruchem > Sygnalizacja > Znaki poziome i pionowe > Zasady kodeksu ruchu drogowego
czyli jednak nie skręcac?


@ZenoChame: nie, przed skrzyżowaniem znajduje się zakaz skrętu w lewo

Tak jak @Wredna_pomarancza pisał ta "ważniejszość" sygnalizacji dotyczy tylko znaków regulujących pierwszeństwo.

Czyli mając ustąp pierwszeństwa (albo nawet stop) i zielone światło możesz śmiało jechać.

Ale mając zakaz - obojętnie czy skrętu czy np. wjazdu pojazdami ciężarowymi, to te znaki obowiązują niezależnie od tego jakie się światło świeci.
@Wredna_pomarancza: Ja to wiem, ale zauważyłem właśnie, że zadziwiająco dużo osób ma z tym problem.

Ale ale, tak mnie przy okazji naszła rozkmina, czy istnieje możliwość wystąpienia kombinacji znaku S3 w lewo ze zwykłym znakiem zakazu skrętu w lewo? Przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej sprawa byłaby oczywista, a przy włączonej? To chyba nie spotyka się takiego połączenia?
@Antibambino: widać niestety po wynikach Twojej ankiety. co do sytuacji, wątpię, że miałaby miejsce, no bo byłaby sprzeczna ze sobą. ja miałam kiedyś rozkminkę, bo są takie rzadkie sytuacje, ale niestety są, co z sygnalizacją na przejazdach kolejowych i znakiem stop. no bo dopóki sygnalizacja się nie zapali, nie wiesz czy sygnalizacja jest sprawna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż według mnie, jeśli nie ma nadawanych sygnałów świetlnych,
to dotyczy znaków określających pierwszeństwo...


@Wredna_pomarancza: kurła, wszedłem na tag po tygodniowym urlopie, a tu już na samym początku temat złoto takie smaczki. XDDDD

W sumie trochę mnie nie dziwią te odpowiedzi po tym jak niedawno przeczytałem, że na skrzyżowaniu ze stopem ten na stopie jedzie zawsze ostatni. XD
a ja właśnie na urlopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrówki


@Wredna_pomarancza: pozdrówki! Ja nabierałem nowych umiejętności na krętych i górzystych drogach maderskich i znowu utwierdziłem się w przekonaniu, że polscy kierowcy są chyba naprawdę jednymi z najgorszych na świecie, a przynajmniej w Europie. :/