Wpis z mikrobloga

Nieraz w randomowych momentach, takich jak teraz (na szczęście stosunkowo rzadko) dopadają mnie myśli o śmierci i o tym że to może być w każdej dosłownie chwili.
Niby nie lubię życia bardzo często itd, ale jednak przerażające jest do dla mnie. Myślisz sobie, że jest spoko, masz plany, dzisiaj sobie żyjesz a jutro coś się może zdarzyć i nagle znikasz. Tego najbardziej nie lubię. Chyba wolałbym znać datę swojej śmierci
No nic, zwykle szybko się tych myśli pozbywam, więc pewnie to tylko takie chwilowe
#rozkminy #przemyslenia #zycieismierc #smierc #filozofia #przyszlosc
  • 8
@viciu03: Pamiętam, że kiedyś jak miałem kilkanaście lat, to miałem rozkminy, że wolałbym umierać chwilę, zeby wiedzieć że umrę. Najbardziej się bałem, że coś mnie zabije znienacka i nie będę mógł tego przemyśleć, albo że umrę we śnie. xD
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@viciu03: Ja od kiedy pamiętam wyobrażam to sobie, że kasuje się świadomość, osobowość, pamięć. Choć trudno to sobie wyobrazić, nie ma mnie i już niczego nie doświadczę. To nie będzie tak, że doświadczę, ze wszystko zniknie, bo nie będzie mnie, więc nie zarejestruję tego.

Ale kiedyś chciałem i potrzebowałem z wyprzedzeniem wiedzieć, że umrę. Chyba po to, żeby wiedzieć co i jak się odwaliło, że umieram i czy to jest moja