Wpis z mikrobloga

NATO opracowało nowy plan obrony na wypadek ataku Rosji - BILD

Według sekretarza generalnego Sojuszu Stoltenberga są to „najbardziej rozbudowane plany obronne od zakończenia zimnej wojny”. Ich opis zajął 4400 stron.

Główne punkty planu:

Naczelny Dowódca NATO w Europie w przypadku zagrożenia będzie mógł podejmować pewne decyzje bez konsultacji ze strukturami sojuszniczymi.

Siły podwyższonej gotowości bojowej w Europie zostaną zwiększone do 300 tys.

Kraje „wschodniej flanki” otrzymają wsparcie innych państw: żołnierze niemieccy będą bronić Litwy, żołnierze kanadyjscy – Łotwy, Brytyjczycy – Estonii, Amerykanie – Polski.

W Wiesbaden powstanie druga kwatera główna wojsk lądowych NATO.

Niemcy będą najważniejszym hubem logistycznym.

Zostanie wzmocniona ochrona rurociągów i innych połączeń przed ewentualną rosyjską dywersją.

#ukraina #wojna #rosja #nato #ue
Kumpel19 - NATO opracowało nowy plan obrony na wypadek ataku Rosji - BILD

 Według se...

źródło: temp_file7313284199371883772

Pobierz
  • 25
@poczatkujacywycoopowicz: nie, im więcej Amerykanów w Niemczech tym lepiej dla nas. Przecież to bije z tego planu: Niemcy pod butem a Polski będą bronić Amerykanie, żeby niemiaszkom żadne głupoty do łba nie przychodziły. To co tutaj jest wymienione to jest wręcz policzek dla Niemiec
@Chehu więcej Amerykanów i zaplecza w Niemczech a nie w Polsce to znak że w Polsce można będzie się napierdzielac bo nawet nie postawią magazynu obsranego. nie tworzy się nic nowego w miejscu gdzie planuje się rozpierdziel. to jasna wiadomość: w Polsce planowana jest linia frontu a nie w Polsce odepchnięty atak i szybkie przeniesienie walki na teren wroga.
Napisałem, że jak będą Amerykanie to nie będzie mobilizacji i to całkowita prawda. Jak się zawiną to możliwe, że będzie - tego nikt nie wie. Nie wiem czego dotyczy twój komentarz


@bartekppp: w takim razie twój komentarz jest jeszcze głupszy

Trzymałes w ogóle pistolet w ręku? Miałeś jakiekolwiek przeszkolenie?

Słuchaj, nie wszystko można na chłopski rozum. Ale co ja ci będę pisał, przeczytaj artykuł chyba 4 NATO:p najlepiej wszystkie:p
@Ulfric_Stormcloak: Ale co to ma do rzeczy? Gość Jurasik201 napisał o mobilizacji, napisałem, że żadnej nie będzie dopóki Amerykańce u nas stacjonują, a ty mi art. 4 NATO wyskakujesz o wspólnych konsultacjach w razie naruszenia granic...

Nie mam i nie chce mieć jakiegokolwiek przeszkolenia, a jak już to na pewno pod żadnym przymusem.