Wpis z mikrobloga

Gdy świat się kapnął, że Strefy kija dadzą to w #krakow tradycyjnie, mają to gdzieś i tak wprowadzą strefę plus będziemy pierwszym miastem w Europie w którym strefa będzie obejmować całe miasto a nie tylko samo centrum jak to zagranicą jest. Jeszcze jednym z ciekawych faktów jest to, że podczas covida ruch samochodów był bardzo mały a smog był i strefa nic nie da zimą dalej będzie smog. Ta strefa to jeden wielki pic na wodę chodzi o to, że chcą by ludzie kupowali nowe samochody i o to, że #!$%@? komuchy chcą nam odebrać wolność. Jeszcze śmieszne jest, że Radni którzy podpisywali się pod wycinką drzew na trasę tramwajową głosowali na SCT, dla mnie to banda hipokrytów która bawi się w eko sreko na pokaz. #gownowpis #zalesie
Pobierz Lardor - Gdy świat się kapnął, że Strefy kija dadzą to w #krakow tradycyjnie, mają to...
źródło: FB_IMG_1689242682552
  • 28
chodzi o to, że chcą by ludzie kupowali nowe samochody i o to, że #!$%@? komuchy chcą nam odebrać wolność


@Lardor: a kto ma interes w tym żebyś kupował nowe samochody? Prezydent Krakowa czy producenci tych aut?

Zapomniałeś już że przykładowo w USA general motors i firestone tire zniszczyli amerykańską sieć tramwajową by uzależnić ludzi od sprzedawanych przez siebie aut i części do nich? Propaganda moto korporacji wmówiła wam, że ich
@xqwzyts koniec wolności jest wtedy gdy ci zabraniają wjeżdżać do miasta, zresztą komunikacja miejska w Krakowie kuleję jak nie autobus widmo w rozkładzie jest fizycznie stoi na zajezdni bo nie miał kto nim wyjechać to linie skracane i kombinowane na 20 przesiadek
@Lardor w weekend mam zamiar nad mailem z pytaniami do wszystkich radnych którzy byli za strefą, część danych wezmę z filmu motobiedy na ten temat, część spytam czysto logicznie np. skoro to ma zachęcać do komunikacji miejskiej to jak ma to działać skoro (pewnie) wszystkie parkingi p+r są w granicach miasta, no i zaraz coś tam skomentuję pod Instagramem Kraków dla mieszkańców o ich hipokryzję w związku z tym wybiórczym słuchaniem mieszkańców
@Docent_Jan_Mula najlepsze to, że wielu ludzi których znam to nikt nie chce tej strefy jak by to było tylko centrum miasta to jeszcze bym przymknął oko bo nie mam za bardzo po co tam jeździć
@Lardor przede wszystkim to najpierw powinna być obwodnica a później strefa, https://ztp.krakow.pl/wp-content/uploads/2022/10/raport_konsultacje_uchwaly_sct.pdf zobacz sobie jak ZTP jest bezczelne, wstawiają sobie konsultacje gdzie większość jedzie ten pomysł a oni jak gdyby nigdy nic twierdzą ze mieszkańcy (czyli ekipa Pana Gibały) tego chcieli xD im dłużej to czytam tym większą mam motywacje do zaspamowania ich wiadomościami
żeby nakłonić ludzi do kupowania nowych samochodów to należałoby sprawić żeby te samochody były tanie


@NonServiam-: ale to nie jest w interesie producentów - każdy większy producent ma swoją instytucję finansującą. W ich interesie jest to żebyś wziął u nich auto w finansowaniu (kredyt, leasing, wynajem długoterminowy)