Wpis z mikrobloga

Regularnie wyjeżdżam ze swojego mieszkania na 1-2 tygodnie i myślałem w tym czasie wynajmować je na #airbnb #booking. Ktoś ma doświadczenia z taką formą zarabiania? Dużo jest z tym #!$%@?? Zależy mi na tym aby moje rzeczy mogły zostać w mieszkaniu, dla gości udostępniłbym 1 szafę. Moje rzeczy byłyby zamykanie w innych szafach na jakiś zamek elektryczny. Mieszkanie jest w wysokim standardzie, w dobrej lokalizacji. Jestem w tym kompletnie nowy - jak znaleźć osobę która by się zajmowała sprzątaniem, kontaktem z klientami?

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 6
@Viado: „ No dobra a jak ich znaleźć? :D”
To proste. Idź rano na pocztę i kup Panoramę Firm i książkę telefoniczną. Przekartkuj strony w poszukiwaniu firm się tym zajmujących, a następnie udaj się do budki telefonicznej w celu ustalenia szczegółów. Pamiętaj, że firmy pracują w większości do 16 - nie dzwoń później, bo nie dodzwonisz się, a mimo to automat zje Ci żetony.
@Viado: Tak z doświadczenia - jeśli nie jest to miejscowość typowo turystyczna, to trudno będzie Ci na tym dobrze zarobić. Trzeba się pierdzielić z praniem pościeli, ręczników, sprzątaniem. Jeśli wyjeżdżasz to nie będziesz miał kontroli nad osobą sprzątającą - sama wynajmuję obecnie dom letniskowy i zawsze lubię sprawdzić pod koniec jak jest posprzątane.
W dużych miastach wojewódzkich na air bnb jest spora konkurencja - obecnie mieszkanie w Warszawie czy w Krakowie