Wpis z mikrobloga

Macie 26 lat, od roku na #emigracja w #holandia i #pracbaza zdalna z gwarantowanym uop w 180 krajach na świecie. Nic i nikt was nigdzie nie trzyma. Gdzie się przeprowadzacie po roku w Amsterdamie?

Pod uwagę biorę tylko szeroko pojęty świat zachodni, bo zależy mi na standardzie życia (tania Azja odpada) i dużym bezpieczeństwie (#rozowepaski, USA odpada XD). No i językowo żeby było przyjaźnie dla ekspatow. Niestety życie w Amsterdamie podnosi poprzeczkę dość wysoko XD #problemypierwszegoswiata

Zapraszam do dyskusji koledzy

Gdzie następny kierunek #emigracja?

  • Szwecja 8.9% (20)
  • Dania 12.4% (28)
  • UK 5.8% (13)
  • Islandia 23.1% (52)
  • Portugalia 25.8% (58)
  • Australia 24.0% (54)

Oddanych głosów: 225

  • 28
  • Odpowiedz
  • 1
@Berkel_88: w Szwajcarii gorzej językowo, już w Belgii mi się nie podobało z tym francuskim wszędzie. W Grecji bieda a w Hiszpanii za gorąco XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Tigermass: nie no, jasne, ja już nie narzekam tak na Polskę odkąd trochę swiata pooglądałam. Ale mając tyle lat ile ja i ze 180 krajow wybrać powrót do polski to trzeba mieć łeb nie od parady xD
  • Odpowiedz
@nvrmnd: Islandię skreślałbym na start pogodę. W Szwecji czułabyś się bezpiecznie? Byłem dwa razy w malmo i latem na głównych alejach nie czułem się zbyt komfortowo przez przybyszy o ciemniejszej karnacji będących pod wpływem czegoś grupujących się w liczne stada. UK tez kiepska pogoda. O Australii nawet nigdy nie myślałem, ale mam tam znajoma i chwali sobie tam życie(mieszka w sydney). Do Portugalii dopiero się wybieram, ale myśle, ze to najrozsądniejszy
  • Odpowiedz
Ale mając tyle lat ile ja i ze 180 krajow wybrać powrót do polski to trzeba mieć łeb nie od parady xD


@nvrmnd: Z drugiej strony kraje na liscie które podalas, poza UK, to nie sa jakies kraje dla mlodych i ambitnych ludzi, tylko raczej dla ludzi szukajacych rutyny i spokoju (moze wrecz nudy).

Ja bym w ogole w inne miejsca celował, ale oczywiscie zalezy na czym ci zalezy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tigermass: true, dodatkowo Islandia jest bardzo malutka, tam po miesiącu myśle ze bym się nudziła. W Szwecji byłam wiele razy i tam jest spoko, oczywiście trzeba wiedziec których dzielnic i narodowości się trzymać z daleka.
  • Odpowiedz
jakie to sa kraje twoim zdaniem? No ja lubię ten nudny zachód, mieć dobry hajs, czyste ulice i brak żebraków/bezdomnych


@nvrmnd: Ja po prostu szukam sedna w tym co mówisz. Masz 180 krajów do wyboru, chcesz miec o standardzie zachodnim ale Polska to krok wstecz. I to duzo nizej niz Polska.

Jednoczesnie wskazujesz kraje które ja uznałbym za krok wstecz czyli Dania, Szwecja i Islandia. Z tej trójki Islandia to jest
  • Odpowiedz
@nvrmnd: a w sumie co z pl w takim przypadku jest nie tak? Tanio i zakładając sobie spółkę na cit 9% chyba jesteś w zasadzie poza systemem podatkowym bo nie płacisz NFZ i ZUS czyli nie dokladasz się do niczego
No lepiej by było chyba jeszcze w jakimś kraju gdzie nie placilabys dochodowego
Masz uop w Holandii, ale nie jesteś obywatelem Holandii czy jesteś, jak to masz podatkowo i obywatelstko poukładane?
  • Odpowiedz
@nvrmnd Islandia, głównie ze względu na unikalne krajobrazy i przyrodę. Na minus na pewno wysokie koszty życia.

Nie wiem dlaczego odrzucasz USA. Metropolie wschodniego i zachodniego wybrzeża, to faktycznie chlew, ale Ameryka na tym się nie kończy.
  • Odpowiedz