Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej wrzucam z anonima bo mnie pare ludzi może kojarzyć z tagu.
Kończy mi się, kontrakt w obecnej fimie, mam stawkę 125zł/h. Jak się zatrudniałem to widełki były 120-150zł, a ja jak idiota powiedziałem w dolnej granicy - gdzie po fakcie dowiedziałem się, że co bym chciał to bym dostał. Szczerze chodzi mi po głowie, żeby teraz powiedzieć stawkę 200zł/h, co chwilę słyszę, że firma ma kasę, cały czas szukają programistów itp, a zanim mnie zatrudnili to szukali kogoś przez prawie rok. Jednakże z drugiej strony zastanawiam się czy ta propozycja nie będzie zbyt "bezczelna"... Mirasy doradźcie coś.

#programowanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a #!$%@?, czemu nie? Lepiej zaczynać z wysokiego pułapu i w najgorszym przypadku dostać podwyżkę, tylko niższą, niż poprosić o stawkę z dołu widełek. Najwyżej powiedzą "nie" i dadzą kontr-propozycję.

No chyba że widziałeś już w biurze jak ktoś dostał plaskuna jak zażądał zbyt dużej podwyżki, to wtedy trzymaj gębę na kłódkę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ehh w poprzedniej firmie też na własne życzenie byłem "underpaid". Potem na rozmowach jak leciałem na maxa to dostawałem z pocałowaniem ręki 20-30% więcej. Ogólnie zasada jest taka, że jak jesteś wystarczająco dobry to nawet jak rzucisz hajs z dupska to i tak wrócą do ciebie z kontrofertą
  • Odpowiedz
Jednakże z drugiej strony zastanawiam się czy ta propozycja nie będzie zbyt "bezczelna"... Mirasy doradźcie coś.


@mirko_anonim: powiedz ze dostales kontrporpozycje chyba ze potrzebujesz pracy i nie masz alternawtyw
  • Odpowiedz