Wpis z mikrobloga

@moglesznamizjednejwazy: Zalezy.

Jak jest dobry kucharz to jest przyzwyczajony do swoich nozy (szwagier dlugie lata byl szefem kuchni i mial swoje noze)

Wiec albo sie dogadasz z pracodawca i kupi Ci jakie Tobie pasuja albo kupujesz se sam te ktore sa dla Ciebie najwygodniejsze. Wbrew pozorom noz nozowi nie jest rowny (i to wiem nawet ja a kucharzem nie jestem)
  • Odpowiedz
no rozumiem mordzia ale te noze to tez giga becel kosztuja i jak slysze ze ktos bierze zestaw nozy na raty zeby miec do roboty to mysle ze jest jakis #!$%@? bo to pracodawca powinien ogarnac


@moglesznamizjednejwazy: Nie.

Pracodawca powinien ogarniac narzedzia - to jest fakt.

No i ogarnia noze ktore Ci totalnie nie pasuja. I co teraz? Bedziesz sie "meczyl"? Jeden woli ciezkie noze, inny lekkie itp. Pracodawca zapewnia te
  • Odpowiedz
@gorzki99 ja sie na gastronomii nie znam i moze tam serio sa jakies #!$%@? tiri riri dziwne tradycje z tymi nozami ale mi sie wydaje ze jak chodzi o zalatwianie narzedzi do pracy to powinno byc jak w kazdej innej branzy ze zalatwia je szefunio ale w porozumieniu z pracownikami ktorzy je beda uzywali a nie ze w ciemno jebnie tripa do lidla i kupi zestawik nozy na przecenie
  • Odpowiedz
ja sie na gastronomii nie znam i moze tam serio sa jakies #!$%@? tiri riri dziwne tradycje z tymi nozami


@moglesznamizjednejwazy: Ja kiedys hobbystycznie sobie gotowalem. I skoro nawet ja czulem roznice to co ma powiedziec ktos kto sie tym zawodowo zajmuje? Jak wspomnialem - szwagier byl szefem kuchni kupe lat. NIe raz widzialem jego noze jak bylem u siorki na imprezkach. Nie raz rozmawialismy na ten temat. Mozesz mi nie
  • Odpowiedz
@moglesznamizjednejwazy: To normalne w tym zawodzie natomiast nie w lokalach typu fast food czy pizzeriach. Dobrzy kucharze pracują zazwyczaj na własnych nożach. Może wydawać się to dziwne, ale to trochę "intymny" przedmiot.
  • Odpowiedz