Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam mieszkania i znalazlem jedno ktore pasuje mi tak w 90%, tylko jest jedno ale - mieszkanie znajduje sie na ostatnim 7 pietrze i jest narozne. Jest to nowe budownictwo, budynek z 2018 roku. Wielu moich znajomych mieszkajcych w wielkiej plycie mowilo mi, ze nie braliby ostatniego pietro ani naroznego, bo moga byc problemy z przeciekajacym dachem i koszty ogrzania mieszkania naroznego sa wyzsze zima.

Ile jest w tym prawdy, czy w nowym budownictwie ten problem dalej wystepuje? Czy rzeczywiscie lepiej darowac sobie takie mieszkanie? Co myslicie?

#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja bym sobie darował. Nowe budownictwo to w wielu przypadkach patodeweloperka i cięcie kosztów na wszystkim na czym się tylko da.
Jeśli masz ogarniętego inspektora, który obejrzy mieszkanie pod lupą, to jeszcze pół biedy, ale wtedy i tak jest ryzyko, że coś przeoczy.

Osobna kwestia to 7 piętro, wyobraź sobie dygać góra-dół jeśli winda padnie. A te cholerstwa lubią się psuć.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 6
Anonim (nie OP): Taki bullshit jak ze cabrio się zimą nie jeździ bo dach cieknie. Boże skąd ludzie biorą te historie. Po pierwsze dach nie musi być bezpośrednio nad mieszkaniem, musisz zbadać jak jest budynek zrealizowany. Po drugie kwestia ocieplenia. Po trzecie w wysokich mieszkaniach jest zazwyczaj ciepłej bo ciepło idzie do góry. Narozne mieszkanie jest najlepsze bo możesz okna z dwóch stron otworzyć i jest przeciąg w upale.

  • Odpowiedz
Jeżeli robił to jakiś w miarę ogarnięty deweloper, a nie firma krzak, to raczej nie spotkałem się z takimi problemami w nowym budownictwie. Łatwo to sprawdzić, czy firma istnieje do dziś ;) Inna sprawa, że po 5 latach to już pewnie wiele spraw by wyszło, więc jak wbijesz na oglądanie to możesz zobaczyć co i jak. Ostatnie piętro świetne - nie ma ryzyka na sąsiada z dziećmi nad Tobą, czy tak samo
  • Odpowiedz
@mirko_anonim naroże ma ostatnim piętrze to chyba najlepszy wybór, jeśli jest się w miarę młodym i jednaka się siły na chodzenie po schodach w razie awarii. Ja na 10 piętro w ciągu ostatnich kilku lat wychodziłem raz. Możliwość przewietrzenia to ważna sprawa. A co do ciepła to ważne jest ustawienie na kierunki świata i zasłanianie okien. Niemniej fakt, ten miesiąc, góra dwa bez klimy bywają cięższe, ale jest 10 miesięcy w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim w takim mieszkaniu współczynnik laf będzie bardzo korzystny

Współczynniki LAF są to współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła na ogrzewanie, uwzględniające niekorzystne, pod względem energetycznym, położenie lokalu mieszkalnego w bryle budynku. Stosuje się je w celu wyrównania ponoszonych kosztów za pobór energii cieplnej między mieszkańcami

#nieruchomosci
  • Odpowiedz