Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu swojego nowego letniego zapachu, w miarę lekkiego, ale typowego świeżaka, więcej pisałem o tym tutaj, udałem się dzisiaj do znanych perfumerii.

Testowałem sobie nową linię Acqua Di Parma Blu Mediterraneo i mam bardzo ambiwalentne odczucia:

Arancia Di Capri - nie odrzuca, ale pachnie zupełnie jak nic, zero czegoś dominującego, nie ma tego czegoś, nie skreślam, ale mnie nie porwało
Bergamotto Di Calabria - zaskakująco ciężki i kwiatowy, nie czuć zieleni, świeże nuty niewyczuwalne, cytrusów też tam nie czuć, może na początku
Mirto Di Pamarea - bardzo morski, ale w takim świeżym wydaniu tylko takim... Z morską pianą mi się kojarzy i z... płynem do płukania prania xD
Cipresso Di Toscana - w kompozycji nie ma pazura, a cały zapach jest wg mnie za bardzo "samochodowy" tj. pachnie jak wunderbaum xD
Fico Di Amalfi - taki unisex bardziej w stronę kobiet powiedziałbym, bardzo kwiatowy
Mandorlo Di Sicillia - zdecydowanie za słodki

Nie znalazłem do przetestowania:

Chinotto di Liguria
Arancia La Spugnatura

Z innej linii wąchnąłem sobie Acqua Di Parma Sandalo, ale dla mnie pachnie mega dziadersko xD

No i kurde bele zawiodłem się na tym ADP. Intensywność i projekcja też bardzo słabe, bo to tylko EDT. Nie wiem już gdzie szukać. W Douglasie jest nowa linia Korres, sprawdziłem kilka, ale były mega mydlane. Gdzie szukać? xD Chodzi mi o cytrusy, drzewo sandałowe i świeże nuty morskie. Najbliżej ku takim kompozycjom był Tom Ford, znacie jakieś klony z dobrym performancem?

Ma ktoś ze zgromadzonych może próbkę do odstąpienia Floris Bergamotto Di Positano?

#perfumy
MarteenVaanThomm - W poszukiwaniu swojego nowego letniego zapachu, w miarę lekkiego, ...

źródło: 8028713570094_2

Pobierz
  • 5