Wpis z mikrobloga

@L3gion: Ja się powstrzymałem :D a byłem blisko - no bo pobór mocy ten sam, a klatek w grach znacznie więcej (siedzę na RTX 3050).
Jednak nie, poczekam na coś z większą ilością VRAM, a w międzyczasie nadrobię zaległości w starszych tytułach.
  • Odpowiedz
@L3gion: nie ma tak łatwo - to jest mały komputerek, tylko krótkie karty, tylko mało prądu żrące.

Pewnie jakby 4060 miał więcej pamięci, to bym jednak kupił. W sumie to będzie śmiesznie jak się okaże, że desktopowy RTX 4050 normalnie wyjdzie i to w wersjach 6 oraz 12 GB... :D
  • Odpowiedz
@Pabick: a to niby czemu ma nie trzymać 60fps? Znowu wraca moje główne pytanie - bo szyna niższa, to według was 60fps już nie da rady? Otóż będą gry/ustawienia, w których taki 4050/12 będzie znacznie szybszy od 4060/8... (a już zwłaszcza w min fps).

Zresztą nikt nie każe grać na ultra, Cyberpunk 1440p średnio-wysokie z DLSS Q mam 60+ klatek na RTX 3050.
  • Odpowiedz
@JestemKrzysio: RTX 4050 12GB w grach gdzie zabraknie pamięci będzie szybszy od RTX 4060, ale tam gdzie jej brakować nie będzie to już nie.
Ja np u siebie w RTX 2070 S w FC6 czy Wolfenstein: Youngblood musiałem tnąć detale, bo zabrakło tych 2GB Vram i ilość fps leciała z 60 fps do 20 fps. Ale to tylko taki problem był w tych dwóch grach, w innych z tym się
  • Odpowiedz
  • 1
a to niby czemu ma nie trzymać 60fps?


@JestemKrzysio: Jest masa gier na RTX 4060 które nie trzymają 60 fps przy 1080p więc jak ma sprawdzać się karta jeszcze bardziej obcięta? xD

Otóż będą gry/ustawienia, w których taki 4050/12 będzie znacznie szybszy od 4060/8... (a już zwłaszcza w min
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Nie nazwał bym ich kastratami a kartami przesuniętymi o oczko w górę. RTX 4060 w normalnych warunkach byłby RTX 4050 a 4070 byłby 4060 Ti []
Genialny plan pana kurtki sprawił że karty leżą i się nie sprzedają a każdy recenzent rzuca nimi jak szmatą.
  • Odpowiedz
@L3gion: A teraz módlmy się że na spotkaniu inwestorów za *czwarty kwartał zrobią Jensenowi z dupy jesień średniowiecza za straty na segmencie konsumenckim, i powiedzą mu aby obniżył ceny, bo jak tego nie zrobi no to odpowiedzialność karna za niespełnienie żądań udziałowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@supra107: Obawiam się niestety że będzie:

- jak tam zyski z serwerowni i AI?
- milion procent
- a jak zyski z segmentu konsumenckiego?
- minus milion procent ale on zawsze stanowił mały procent naszego ogólnego przychodu
- ok kontynuować
  • Odpowiedz