Wpis z mikrobloga

20 kwietnia 1968 roku, na spotkaniu Konserwatywnego Centrum Politycznego w Birmingham, brytyjski poseł Enoch Powell wygłosił jedno z najbardziej kontrowersyjnych przemówień w historii Brytanii, które później zostało nazwane „Przemówieniem o rzece krwi”
Powell swoją mowę zaczął od przywołania rozmowy z robotnikiem, który kilka tygodni wcześniej powiedział mu że:

Gdybym miał pieniądze, to nie został bym w kraju. Za 15-20 lat czarny człowiek będzie tutaj trzymał bicz nad białym


Brytyjski poseł kontynuował swoją mowę:

Za 15-20 lat przy obecnych trendach będzie w tym kraju 3 i pół miliona emigrantów z krajów Wspólnoty. Całe obszary, miasta i części miast w całej Anglii będą okupowane przez część populacji migrantów i potomków imigrantów...Musimy być szaleni, dosłownie szaleni, jako naród, który pozwala na coroczny napływ około 50 000 osób na utrzymaniu, którzy w większości są materiałem przyszłego wzrostu populacji potomków imigrantów. To tak, jakby patrzeć na naród zajęty układaniem własnego stosu pogrzebowego. Jesteśmy tak szaleni, że pozwalamy osobom niezamężnym na imigrację w celu założenia rodziny z małżonkami i narzeczonymi, których nigdy nie widzieli


W dalszej części przemowy, Powell zacytował list, który otrzymał od pewnej starszej kobiety, która była przerażona zachowaniem nowych przybyszy. Poseł nie szczędził również słów krytyki wobec dziennikarzy twierdząc że:

Ci, którzy domagają się legislacji jak to nazywają „przeciwko dyskryminacji”, są z tej samej nerki a czasem nawet z tej samej gazety, które rok po roku w latach 30-tych XX wieku zaślepiali nasz kraj na niebezpieczeństwo, z którym musieliśmy się później skonfrontować


Końcówkę przemówienia nawiązał do wersetu Wergiliusza:

Kiedy patrzę w przyszłość, przepełnia mnie przeczucie podobnie jak Rzymianin, wydaje mi się, że widzę Tybr pieniący się krwią


Przemówienie wywołało polityczną burzę, czyniąc Powella jednym z najczęściej dyskutowanych i dzielących polityków w kraju, doprowadzając do jego odwołania z gabinetu cieni przez przywódcę Partii Konserwatywnej.

#polityka #uk #konfederacja #4konserwy #imigranci #historia
Pobierz dom_perignon - 20 kwietnia 1968 roku, na spotkaniu Konserwatywnego Centrum Polityczne...
źródło: trie
  • 14
@dom_perignon: Gdyby tylko można to przemówienie przesłać w czasie to Jerzy Waszyngton wiedziałby że masowa emigracja do USA niemców, irlandczyków, polaków i włochów a także milionów innych ludzi różnych religii i narodowości po prostu zniszczy ameryke i w ciągu 100 lat od wojny o niepodległość nie zostanie z tego kraju kamień na kamieniu.

A tak bardziej serio to nie chodzi o migracje per se tylko jej recepcje w kraju docelowym.

Homo
@thorgoth: w Europie mamy jednolite społeczeństwo zalewane samymi mężczyznami z odmiennej kultury, którzy się nie zasymilują do już panującego u nas stanu. do usa spływali ludzie z Europy, głównie chrześcijanie i to oni stworzyli usa jakie istnieje teraz. mówienie o zakładaniu wszystkich krajów świata przez migrantów też do mnie nie przemawia - migrowali z buta i tworzyli małe społeczności a nie przylatywali masowo samolotami do już istniejących społeczności, wchodząc z buta
w Europie mamy jednolite społeczeństwo


@sylben: nope, nie mamy. Jednolite, homogeniczne społeczeństwo to ma Grenlandia, w europie, usa, austrlii, w całym lewackim pierwszym świecie jest co do zasady tygiel. Zawsze był.

Ale generalnie ja też jestem przeciw masowej, nieasymilującej się migracji. Cenie sobie swój bezbożny, liberalny tryb życia i nie chce aby mi świat meblował żaden konserwatysta - ani ten z konfederacji, ani ten z wioski pod Kabulem.
Sam był migrantem i zniszczył ludność będącą od setek lat na tych ziemiach, więc teoria towja do żopy


@Blaskun: zniszczył ludność która też była migrantami na tych terenach i o tym był mój wpis - wszyscy jesteśmy migrantami. Najwyraźniej go nie zrozumiałeś.
@dom_perignon: Polki i białe kobiety dają doopy ciapatym i murzynom, tego nie zatrzymasz,

Całe hordy imigrantów ciągną tam gdzie mieszka biały mężczyzna, bo tam jest dobre życie, praca, kasa, bezpieczeństwo w porównaniu do dziczy w reszcie świata,
Wystarczy pooglądać sadola to odrazu widać jak się u siebie zachowują kolorowi,
Coś nie do pomyślenia w białej Europie

Dodatkowo żydzi chcą zostać wygnani lub spaleni jak za Hitlera i tylko prowokują innych, taka
@thorgoth:

Homo sapiens to migrujące zwierze, wszystkie kraje świata założyli migranci.

I z tego? Czy oznacza, że po tym jak już migranci założyli sobie swój kraj (wyżynając poprzednich mieszkańców wielkim nakładem sił i środków) to mają obowiązek przyjąć innych migrantów?
A może lepiej wziąć nauczkę z historii i zbudować jebitny mur na granicy?
@Zjerzy: ja bym poszedł trzecią drogą, powiedzmy australijską. Migrantów zapraszamy ale macie szanować nasze prawo, znać język w stopniu komunikatywnym i w ciągu 24 miesięcy znaleźć stałą robotę. A jak nie to wypad.
@thorgoth: Sadząc po komentarzach na jakie się natknąłem Australijczycy też nie są zadowoleni z własnej polityki migracyjnej. Za dużo Azjatów, zwłaszcza Chińczyków (niby uciekają z Chin z kapitałem ale kto ich tam wie). Zaznali też radości humanitarnej migracji z Afryki. Przecież nie wyrzucisz takiego humanitarnego migranta, nawet jeśli po latach nie zna języka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zjerzy: a masz jakieś twarde dane na potwierdzenie tej tezy, oprócz "komentarzy na które się natknąłeś"?

Zgodnie ze Scanlon Report 80% australijczyków jest zadowolonych z polityki imigracyjnej Home Office, co jest jednym ze światowych rekordów poparcia.
77% jest zadowolonych z programów asymilacyjnych migrantów
61% popiera politykę aresztowania "boat migrants"
no i wisienka - 88% australijczyków uważa że migracja czyni Australie silniejszą

https://www.theguardian.com/australia-news/2019/nov/26/its-the-climate-not-immigration-that-keeps-australians-awake-at-night
https://lowyinstitutepoll.lowyinstitute.org/themes/immigration-and-refugees/

Ergo twierdzenie że "Australijczycy też nie są zadowoleni