Wpis z mikrobloga

Wzięła mnie ochota na motocykl. Nie znam się w ogóle na pojemnościach, ale interesują mnie osiągi np. Do 6 sekund do setki, maks prędkość min. 160 km/h. 250 cm3 wystarczy?
Jakie modele są polecane np. w budżecie do 20 k? Czy trzeba przygotować więcej kasy?
#motocykle
  • 48
że 5k na ciuchy to gruba przesada i wcale nie trzeba szukać od razu używanych.


@Zielony34:
kask: 1000
buty: 500
rekawice: 300
bielizna łącznie z kominarka i skarpety: 400
kurtka: 1000
spodnie: 1000

No dobra, wyjdzie 4000 +/- na dość tanich nówkach, więc nie ma mowy o grubej przesadzie ʕʔ

Można w sumie jeszcze taniej, ale to tylko zwiększy koszty :p Bo tanie oznacza kiepska ergonomia i
jak to mowia gs500, najtansze 5 sekund do setki ( ͡° ͜ʖ ͡°), ciuchy w4k bez problemu sie zmiesci, reszta na moto, zeby miec to 6 sek to na spokojnie 500 albo wiecej, kwestia preferencji, czy wolisz z owiewka latac czy bez, sportowo czy wygodnie
O serwisie nie chce straszyć nawet, ale jak ktoś robi te 15k rocznie, to co rok musi zmienić co najmniej łańcuch(700) opony(700), wszystkie płyny i filtry(500)


@Ulfric_Stormcloak: Luz zaworowy i przepustnice, opony to więcej jak 700zł z przełożeniem i wyważeniem, chyba, że do skutera.

kask: 1000

buty: 500

rekawice: 300

bielizna łącznie z kominarka i skarpety: 400

kurtka: 1000

spodnie: 1000


@Ulfric_Stormcloak: Nie wiem czy tyle dałem za dwa zestawy
@Ulfric_Stormcloak Tak miałem. Dają radę, nawet bardzo. Jestem zadowolony. Co do butów to mam komfort wyboru, zależnie od temperatury. Tutaj też jestem zadowolony, wszystko się sprawdziło. Sidi już były na gwarancji, najdroższe z zestawienia. Tak więc nie potrzeba od razu ciuchów za 5k, jestem świadom z doświadczenia, co pisze.
@Ulfric_Stormcloak Po tym, co sam napisałeś, już widzę, ze dalszą dyskusja z tobą nie ma sensu, bo nie kierujesz się wiedzą, tylko kompleksami i ewidentnie potrzebujesz uzewnętrznienia poniesionych wydatków dla poklasku.

Dobra rada na przyszłość - wyobraźni i zdrowego rozsądku żadne ciuchy i pieniądze nie zastąpią. Ile byś nie wydał i jak wielkiej nie masz potrzeby chwalenia sie kwotami.
poniesionych wydatków dla poklasku.


@Zielony34: ale ja nie piszę o bardzo wysokiej półce cenowej, ani nawet o średniej

Tylko o najniższej.

Jeśli uważasz że warto oszczędzać na bezpieczeństwu i kupować najtańsze ubrania na motocykl, na samym pczątku kariery, gdy umie się najmniej, a więc ryzyko wywrotek jest największe, to znaczy że jesteś osobą skrajnie nieodpowiedzialną a twoje rady mogą najzwyczajniej w świecie kogoś zabić.

@f0rtnight: Nie słuchaj takich ludzi jak
że jesteś osobą skrajnie nieodpowiedzialną a twoje rady mogą najzwyczajniej w świecie kogoś zabić.


@Ulfric_Stormcloak: Widziałem i rozmawiałem z doświadczonymi osobami jeżdżącymi na mocnych sprzętach, które mialy ciuchy tańsze od moich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą jakoś nie odniosłeś się do tego, kiedy potwierdziłem, że mialem szlifa i wyszedłem z tgo calo w tych ciuchach. Pewnie wedlug ciebie prędkość była nie ta, albo znajdziesz sobie 100 innych
@Zielony34: dobra, świetnie

Tylko że znam ludzi co jezdza całe życie i twierdzą że hamują tylko przodem/tyłem itp itd.

Jeśli krytykujesz zakup porządnych ubrań, to znaczy że coś jest z tobą nie tak. To nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

Nie polecaj najtańszych ubrań (najgorszych), bo będziesz miał czyjąś krzywdę na rękach.

to sobie wydawaj nawet i 5k na kombinezon


@Zielony34: nikt tak nigdzie nie napisał. nie dość że namawiasz ludzi do