Wpis z mikrobloga

@szejk_wojak: taaaaaa i jeszcze postuluje skubana, aby zakazać prywatnej sprzedaży, żeby pośrednicy zawsze zarabiali taaaaaaa xD

Niby masz pełną własność, coś jest Twoje, ale nagle nie mógłbyś tego sprzedać - brzmi super xD
  • Odpowiedz
  • 366
@szejk_wojak xDDD klienci próbują ich ominąć nie dlatego by ich oszukać a dlatego że wiedzą że pośrednik to zbędny element i koszt, którego po prostu nie chcą gdyż on nic nie wnosi poza brudem na swoich butach po otwarciu drzwi.

Po prostu ten zawód jest zbędny, a istnieje jedynie dzięki robackiemu modelowi biznesowemu który działa jak cygan wciskający się komuś na siłę do mieszkania, by coś ukraść.
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: chłop żalił się, że właściciele szukają klientów za plecami pośredników i nie chcą im płacić prowizji. Babka napisała, żeby lepiej konstruował umowy i zabezpieczał swój interes. On odpisał coś w stylu "mam dobrze skonstruowane umowy, ale co mam iść z nimi do sądu?". W profilu miał napisane "finanse i prawo" XD
  • Odpowiedz
musimy znać się na prawie


@szejk_wojak: gdyby faktycznie tak było. Dzwoniłem kiedyś w sprawie jednego ogłoszenia, cena była wyraźnie niższa od innych w okolicy. No nic , podpytam się. Pytam się czy są może jakieś wz albo mpzp.... Pośredniczka: nie wiem , nie sprawdzałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raczej domyśliłem się, że obszar rekreacyjny bez możliwości zabudowy pod dom jednorodzinny.
Zadzwoniła , po tygodniu sama i potwierdziła
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: najlepsze jest to, że jak szukałem działki do kupienia to pośrednicy nawet nie chcieli podać jaka jest okolica, co sie znajduje obok itp. Nie rozumieli, że ja mogę nie być zainteresowany ofertą działki np. w 2 linii zabudowy. Po co niby mam podpisywać jakąś umowę i tracić czas skoro nawet nie wiem czy działka w ogóle spełni moje wymagania początkowe...
  • Odpowiedz
@szejk_wojak nie ma chyba bardziej #!$%@?ącego zawodu jak pośrednik nieruchomości. Nigdy nic nie wiedzą o nieruchomości, nic nie pomagają załatwić. Za wstawienie ogłoszenia i zrobienie kilku zdjęć chcą kosmiczne sianko. A i często wprowadzają w błąd.
  • Odpowiedz
@KlatwaNieruchowPL nie ma większego raczyska niż pośrednicy w handlu nieruchomościami. Szukając mieszkania nigdy nie mogłem doprosić się od pośrednika czegoś tak podstawowego rzut z wymiarami. Jedna tępa dzida wprost powiedziała mi, że jak ona mialaby sporządzać rzuty to nic innego by nie robiła. Nie przeszkadzało jej jednak rządać 2% wartości mieszkania za otwarcie mi drzwi i stanie w przedpokoju z wyrazem twarzy pozbawionym oznak myślenia, w czasie gdy ja wypytywałem o szczegóły
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: jak szukalem banku żeby wziąć kredyt hipoteczny to nie zaplacilem ani jednej #!$%@? złotówki pośrednikowi który był w tym temacie pełnym wsparciem dla mnie, bo płacił mu bank, który znalazł klienta.
W tym biznesie powinno działać to dokładnie tak samo, jeśli szukają leszczy to niech biorą hajs od kogoś kto najmuje / sprzedaje mieszkanie
  • Odpowiedz