Wpis z mikrobloga

@Szumrzeczny polskie rynki są wysoce regulowane. Utrzymać działalność na polskim rynku to magia, a na rynku nieruchomości to już w ogóle XD więc nie da się mówić o założeniach gospodarki wolnorynkowej gdy sytuacja jets taka jak tu
Przed państwem najleszy system jaki tylko może istnieć - #kapitalizm


@Szumrzeczny: moje halucynacje. zaraz mi napiszesz ze jak piszesz tak sarkastycznie, ze kapitalizm to najlepszy system, to wcale nie uwazasz, ze jakis inny jest lepszy, tak? ;)

w sumie pewnie tak jest. po prostu lubisz sie pouzalac nad swoim smutnym losem i zalujesz ze niektorzy maja lepiej od ciebie. zaba w profilowym mowi sama za siebie- moja wina ze probowalem rozmawiac
@pastaowujkukredyciarzu: https://www.money.pl/gospodarka/przecietne-wynagrodzenie-srednia-krajowa-w-i-kwartale-2023-r-dane-gus-6896799928589056a.html

Wykopowy pseudo-biznesmenie, tak naprawdę ch... wie do czego odnosi się twój wysryw, ale jeżeli uważasz, że mieszkając poza Warszawą i zarabiając 8000 netto/msc jestem idiotą, to informuję Cię przygłupie, że średnia zarobków w Polsce to nieco ponad 7100 brutto, co przekłada się na około 5200 netto. Mediana jest jeszcze niższa. Ja zarabiając 8 netto jestem w nielicznej grupie zarabiającej powyżej średniej krajowej. Umiem jednak wczuć się w los ludzi
Przed państwem najleszy system jaki tylko może istnieć - #kapitalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Szumrzeczny: kolejny co sie lapie na komusze #!$%@? i ten sam schemat.
Uregulowac do niemal smierci rynek, #!$%@? pozwolen, zezwolen i zakazow, prog wejscia #!$%@? w kosmos.
Reee kapitalizm zly, dlaczego ludzie nie chca mi budowac mieszkania za darmo xD

Wg wszelakich danych marze to w porywach 20% na premium, 10% srednie -
@mroznykasztan: nie jest nic złego, jednak nie z każdymi rodzicami da się mieszkać. Nie zawsze jest miejsce no i ludzie chcą trochę prywatności.

Żyjemy w takim kraju, że trzeba się kredytować i mieć coś swojego nie można całe życie wynajmować, bo przyjdzie emerytura czy coś i się okaże, że nie będzie nas stać na wynajem a całe życie komuś spłacaliśmy kredyt.
@Szumrzeczny: Przeciez to nie wina kapitalizmu, kazda firma sluzy do zarabiania pieniedzy.

Jakby co chwile nie bylo idiotycznych doplat albo obnizek stop - ludzie by nie kupowali to ceny by spadly.

Ktos inny (czy nawet panstwo jak juz ktos uwaza ze "mieszkanie prawem...") by wybudowal i sprzedal taniej (konkurencja) to tez musieli by opuscic ceny.

O tym jak developerzy oszukuja/oszczedzaja na wszystkim co powoduje nieuczciwa konkurencje nie wspominajac.