Wpis z mikrobloga

#kononowicz Mnie ciekawi jedno, Konon w latach 2006 – 2008 był w Polsce naprawdę dużą gwiazdą, wystepowal w telewizji, artykuly o nim ukazywaly sie w onecie itp. jeździł po imprezach typu sylwester z Wiśniewskim. Gdy w telewizjerze dzwonili do Czeczeta z prośbą o wywiad z Kononem padła tam chyba suma z 30 tys. zł ze strony Czeczetkowicza. Jakim cudem ci kretyni nie spieniężyli tego porządnie to ja naprawdę nie wiem.
  • 22
@badreligion66: Gimby nie znają. Ja znam Kononowicza głównie z tamtych lat. Jest jeszcze jedno słowo klucz - internet w latach 2006-2008 jeszcze "raczkował", dopiero wchodziły pod nasze dachy stałe łącza i były one stosunkowo wolne prędkości typu 128-512kb/s, (młodzi powiedzą: co to jest?), prędkości powyżej 1 Mbps to był luksus, nie było smartfonów, internetu mobilnego, instagramów, tiktoka i z facebooka korzystało się głównie na pcetach i laptopach (2007 to były czasy
@prawilnik: Youtube w Polsce ruszyl wlasnie tak na pelnej po filmie z Kononem z wyborow. A dostep do neta juz wiekszosc miala. Mogli wtedy korzystac z telewizji i duzych portali, ktorzy interesowali sie smiesznym panem w sweterku bo nie byla to wtedy patologia jak teraz. Skoro umieli zalatwic rozne wystepy w tv to jak mogli tego nie spieniezyc
@badreligion66: @NicolasLatifi Cos sie tam zadzialo, ale zarobku z tego wielkiego nie bylo dla nich. Oni to jedno, ale problem jest jak zawsze w KONONOWICZU. Tylko do siebie i do siebie i do wszystkich pretensje i wez tu z takim fuhrerem cos zrob na wieksza skale. Nietypowemu spod Żywca sie udalo zamienic knura na hajs, bo calkiem inne realia i uzaleznili go od siebie. Nie bedzie chyba drugiego takiego jak pies
@Bajkonur: No ale jezdzili z nim na imprezy, sa filmy z roznych dyskotek. Ja wiem, ze prawaki nacjonalisci to stan umyslu ale co do pieniedzy to raczej sprytni byli czego dowodem jest telefon z prosba o wywiad, za ktory Czeczet zazyczyl sobie 30 tys. Taka mam rozkmine, jak mozna bylo to tak #!$%@?.
@badreligion66: Te 30 tys. zł za wywiad to bardzo dużo na tamte czasy i Konon wcale nie miał takiego szału i nie dało się tyle pieniędzy z gwiazdy internetowej wycisnąć. To w ogóle były inne czasy. Jak takie stawki sobie życzyli to nie dziwie się, że to wszystko upadło. Sodówka do głowy uderzyła.
@prawilnik: chyba faktycznie jakos pozniej mieliscie internety. Ja bym powiedzial, ze 512 kb to byl luksus a 1 mb to bylo marzenie, net o predkosci swiatla. Ja pamietam, ze byly opcje 64kb/128kb a bogatsi brali 356kb
@prawilnik: Krzysztof Kononowicz sławę (czy też niesławę) zdobył w 2006 roku. Wszystko za sprawą nagrania, w którym wystąpił jako kandydat na Prezydenta Miasta Białegostoku. Kwestie Nie będzie niczego, Co się stało się pod Jeżewem? czy Nie ma ojca. Odeszet. przeszły już do historii i na trwale zapisały w języku.

Wystąpienie 43-letniego wówczas mieszkańca białostockich Starosielc zapewniło mu ogólnopolską rozpoznawalność. Temat podchwyciły media, a Kononowicz nie schodził z pierwszych stron gazet i
@badreligion66: Chyba mówili na ten temat. Grubemu calkiem odwalilo i mieli go dosc. Mieli byc jego wlasnoscia na kazde zawolanie, on wiedzial najlepiej chociaz nic nie potrafi zrobic i wez tu z takim cos zadzialaj na dluzsza mete. Na poczatku zaznaczylem, ze kretyni i to odpowiedz, ale cos tam potrafili zalatwiac i potrafili by dalej gdyby nie ten czubek pazerny, leniwy i z #!$%@? ego, ze drugiego takiego na Podlasiu nie
@Mein_Kraft: W 2005 roku miałem łącze 512kbps. Dziś korzystam z VDSL2 w swoim mieszkaniu jako jaskiniowiec, a reszta dookoła ma światłowody. Do moje ulicy nie dotarło, bo covid-19 i nie pociągnęli. Gdyby nie koronawirus to pewnie załataliby tą dziurę na mapie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz to prędzej będę miał jakieś 5G dla ludu (zasięg jest) niż zobaczę ten światłowód.
@badreligion66: Kosno z nimi wszystkimi zna się od dawien dawna, a czy bezpośrednio działał przy grupie, która go wybrała do kreacji wyborczej 2006 czy dopiero w 2008 to w sumie drugorzędne. Taki kleszcz przysysał się wtedy totalnie do wszystkiego jak tylko podłapał cynk
@badreligion66: @NicolasLatifi
Otóż masz odpowiedź w tym KIM była i jest ekipa P21 plus przystawki, skoro ktoś taki jak rudy z aronem są w stanie na tym zarabiać. Oczywiście wtedy internet nie był tak rozwinięty więc nie było tak łatwo, ale Kononowicz przerósł wtedy wciąż dość mało rozwinięty internet i stał się "gwiazdą" w mediach tradycyjnych