Wpis z mikrobloga

Czy mężczyzna powinien mieć obowiązek obrony kobiet, nawet kosztem swojego życia? Za przykład mamy dwie sytuacje:

1. Tonąca kobieta i oburzenie, bo mężczyzni nie rzucili się na ratunek i nie byli gotowi sami utonąć, aby ją uratować. Nie zostali bohaterami, ale dzisiaj dalej żyją.

2. Mężczyzna zadźgany nożem na Nowym Świecie, bo stanął w obronie kobiet zaczepianych przez grupę mężczyzn. Kobiety, w obronie których stanął... uciekły, zostawiając go z wieloma ranami kłutymi. Nie wezwały nawet karetki. Mężczyzna zmarł.

Którymi mężczyznami chcecie być?

#pytanie #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #ankieta
sildenafil - Czy mężczyzna powinien mieć obowiązek obrony kobiet, nawet kosztem swoje...

źródło: image (4)

Pobierz

Czy mężczyzna powinien mieć obowiązek ratowania kobiet nawet kosztem własnego życia?

  • TAK 5.3% (259)
  • NIE 94.7% (4607)

Oddanych głosów: 4866

  • 81
nikt nie ma obowiązku ratowania kogokolwiek kosztem własnego życia


@TypowyDaltonista:
Chyba, że jest robotem i przestrzega 3 praw robotyki. Wtedy ratowanie ludzkiego życia jest wyższym priorytetem niż ochrona własnego.

Robot nie może zranić człowieka ani przez zaniechanie działania dopuścić do jego nieszczęścia.

Robot musi być posłuszny człowiekowi, chyba że stoi to w sprzeczności z Pierwszym Prawem.

Robot musi dbać o siebie, o ile tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym
@good:
"NO CZEMU JAKIS STRAZAK TAM NIE WPLYNIE I ICH NIE WYCIAGNIE''

A to już mnie najbardziej wpienia ze wszystkiego. Pieprzona hipokryzja.
Niech ktoś coś, a sama nic nie zrobi.
I co więcej- pojęcia to to nie ma o realiach danej sytuacji.
Trzeba się znać na wszystkim (chociaż po części).
Ja tam nurkiem, kosmonautą, marynarzem, ratownikiem, lekarzem nie jestem, a doskonale umiem postawić się w każdej z tych sytuacji i nie
@lexico: czasem tak czasem nie, zreszta nie ma co się pochylać nad tak tendencyjnym artykułem. Według wszelkich instrukcji ratowników wodnych itd to ci faceci postąpili wzorowo.
@sildenafil ja bym chyba nawet nikogo bliskiego nie próbował ratować z wody, bo za słabo pływam, więcej korzyści byłoby gdybym znalazł kogoś, kto da radę wyciągnąć topiącego się człowieka.
@sildenafil Absurd tego roszczenia wywala poza skalę. Facet ma ryzykować życie dla obcej baby, a baby w chwili potrzeby ratowania kogoś to co robią? Drą ryja albo stoją i się gapią. Większość gapiów to baby. Niech spieprzają i wezmą się za siebie. Poczują gorzki smak konsekwencji własnych czynów to może wrócą im instynkty samozachowawcze. Facet musi odczuwać konsekwencje innych facetów to baby mogą na początek poczuć konsekwencje własnych czynów.
@sildenafil z tym utonięciem to raczej chodzi o to, że nikt mimo próśb nawet nie zareagował, nie zrobili nic, żeby pomóc tonącej osobie. Niezależnie od płci ludzi powinni chociaż próbować pomóc, rozumiesz?