Wpis z mikrobloga

Siemka,
Składam właśnie kompa który będzie służył za stację roboczą do renderów, animacji i projektowania 3D. Stoję nad wyborem modelu karty graficznej. Mój budżet pozwala na zakup rtx 4080. I tutaj moje pytanie którą wersje (myślę że do 6k) warto kupić? Zastanawiam się mocno nad Gainward GeForce RTX 4080 Phoenix. Co myślicie? Czy może lepiej celować w inny model?

#pcmasterrace #komputery #blender #kiciochpyta #projektowanie #rtx
  • 11
Gainward GeForce RTX 4080 Phoenix.


@Dawrus: Tak, gainward jest spoko. Palit też, przynajmniej o ile nie zależy ci na przedłużaniu gwarancji. Polecam wziąć najtańszego RTX 4090 (często różnica to około 1.5k w porywach, ale nawet jak ciut więcej to warto).
@majk3l najtańsze 4090 to 7600, a ja celuje w 4080 w cenie +- 5700. Niestety nie mam 2k by dorzucić do 4090 a myślę że 4080 mi w zupełności powinno wystarczyć ;)
@nandrolone procek będzie z amd ;) ale no niestety grafika od nich niestety nie ma podjazdu do rtx-ów w tych zastosowaniach do których będę ja wykorzystywać. W linku który wcześniej wrzuciłem z wydajnością kart w blenderze możesz sobie porównać co i jak
@Masz_Kwita otworzenie działalności gospodarczej. jeśli karta jest zasadna to dostaniesz zielone światło. Z racji na moją działalność to potrzebuje dużej mocy obliczeniowej do pracy i najlepiej dwóch sprzętów które udało się ogarnąć