Wpis z mikrobloga

#radom Mirki, ze względu na ceny mieszkań myślę nad przeprowadzką do Radomia. Na papierze wygląda to spoko - 1h drogi do Warszawy, niskie ceny mieszkań (przynajmniej w porównaniu do Wawy), miasto wcale niemałe, więc wszystko powinno być na miejscu i na street view nie wygląda najgorzej (porównywałem z #lodz i Radom zdecydowanie wygrywa xD), ale pytanie jak to wygląda naprawdę. Czy spoko się mieszka w tym mieście? Szukam opinii kogoś, kto tam na co dzień mieszka, albo pochodzi stamtąd i przeprowadził się do Warszawy, to mógłby podsunąć największe różnice w codziennym życiu.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@tekserew: ale pod jakimi względami? dużo osób krytykuje Radom, ale ciężko o konkrety. Na pewno ważne jest to, że pracuję zdalnie, więc rynek pracy jest dla mnie mało istotny.
  • Odpowiedz
@depish: pytanie czego oczekujesz, jesli szukasz klubów, imprez to przepaść. przemieszczanie się po miescie: dużo łatwiej, wiele scieżek rowerowych i przybywają. Jedyny minus pod względem komunikacyjnym to za kilka dni rozpoczyna się remont głównego wiaduktu w ciągu ulic żeromskiego/lubelska więc masz w znacznej częci miasta spore utrudnienia w ruchu.
Co do lotniska to nie licz na nie xD
Latają tylo samoloty LOTu: rzym i paryż + sezonowo czartery wycieczkowe.
Jedno
  • Odpowiedz
@depish w Radomiu nic sie nie dzieje. Kompletnie. To miasto od strajkow robotniczych, az do teraz zostalo zapomniane. PiS teraz laduje troche kasy w to miasto, ale to nadal kropla w morzu potrzeb. Za to Lodz jest juz zywa pod tym wzgledem. Liczne wydarzenia, wiecej uslug, atrakcji. Ten sam lub podobny czas dojazdu do Warszawy.
  • Odpowiedz
@depish: Radom nie jest tak beznadziejny jak jeszcze był 10-15 lat temu, nie jest aż tak fatalny jak czasem przedstawia się go w mediach i internecie (jako wioskę na końcu świata gdzie zwijają asfalt na noc); spadło bezrobocie, jest dużo bezpieczniej, coraz lepsza infrastruktura - ale jeszcze daleeeka droga do tego, żeby móc komuś go polecić jako dobre miejsce do życia.

Praca stacjonarna jest tylko w januszexach, bankach i przy
  • Odpowiedz
  • 0
@Lolenson1888: Jest dla mnie mega istotna, pochodzę z Warszawy i całe życie tu mam. Gdyby nie ceny najmu, to kupiłbym mieszkanie w Warszawie, ale jak widzę ,że w Łodzi czy Radomiu mam 4 pokojowe mieszkanie w cenie malutkiej kawalerki w Warszawie to się odechciewa.
  • Odpowiedz
Szukam opinii kogoś, kto tam na co dzień mieszka, albo pochodzi stamtąd i przeprowadził się do Warszawy,


@depish: Niniejszym przybywam - 4/5 lat jakoś na stałe w Warszawie, wcześniej dojeżdżający na weekendy

Plusy:
- Wielkość miasta. Całe miasto przejedziesz w sumie w 20-25 minut. Nie ma problemu żeby poruszać
  • Odpowiedz
  • 0
@Raum: dzięki wielkie, a wiesz kiedy ta S7 ma być oddana do użytku? Bo jedynie znalazłem info z kwietnia, że "tuż, tuż", a w Polskich warunkach to mogli już przełożyć na przyszyły rok xD.
Ten dojazd 40 min by mnie przekonywał.

Co do lotniska, to cały czas jest plan wyłączenia Chopina z użytku. Raczej w tym kontekście jest budowany CPK, ale Radom też pewnie część połączeń przejmie.
  • Odpowiedz
a wiesz kiedy ta S7 ma być oddana do użytku?


@depish: tzn no otwarta to jest już, ale na części jest ograniczenie do 80. Jak otworzą w całości to będzie jakieś 95km z rdm -> okęcie, przy absolutnym braku jakichkolwiek zwalniaczy + ładna dwupasmówka. Ja ostatnio się lekko spieszyłem i z Ursynowa do Galerii Słonecznej dojechałem w dokładnie 44 minuty xD To było zanim zrobili odcinkowy pomiar przy Białobrzegach, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@Raum:

Raz leciałem z Radomia do Gdańska, zajebista sprawa, 55 minut i jesteś na plaży xD


Jeśli chodzi o z-----------e to ten fragment bardziej mnie zaciekawił xD
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Ja jezdze regulatnie i teraz jak wsiadam do auta pod domem (Kończyce), to do Hotelu Airport przy lotnisku mapy Google pokazują mi równe 1h i tyle to zajmuje jadać mniej więcej przepisowo. Ale ja omijam wlaściwie cały Radom obwodnicą jakby coś.
  • Odpowiedz
@depish Tak jak wczesniej bylo napisane, jak masz prace zdalna i nie masz potrzeby wychodzenia na jakies imprezy tylko wolisz siedziec w domu to Radom jest spoko+tania opcja. Koszt zycia napewno tanszy, np takie tutaj taxi jakos w granicach 20-30zl zalezy od dystansu, hydraulicy i inne roboty tez raczej tanio bo ludzie w wieku 45+ i daja ceny z przed 5 lat. Jezeli dobrze zarabiasz lub np wrociles zagranicy to stac
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o z-----------e to ten fragment bardziej mnie zaciekawił xD


@depish: Teraz nie widzę tych lotów, ale w chyba 2016 latały takie małe samolociki 33 osobowe. Było genialnie, jeden samolot do obsługi przez całe lotnisko, żadnych kolejek, przyjeżdżasz chwilę przed lotem xD
  • Odpowiedz
PKP też coś tam robią i ma być szybka kolej (160km/h) ale nie lubię pociągów więc nie jestem w temacie.


@Raum: trase już skończyli, pośpieszne dojeżdżają do Wawy w 54 minuty.
  • Odpowiedz