Wpis z mikrobloga

Oczywiście wyzwiska od biedaków XD mentalność polacka - zabierz kredyt i pokaż, że Cię „stać”. Zapomniałem dodać, że klitka ze zdjęcia to obecnie koszt około 600-700k - jakie to będzie ROI drodzy inwestorzy? XD
  • Odpowiedz
@mickpl: Jeśli dla Ciebie raporty obejmujące spektrum rynku najmu w dużych miastach są mniej wartościowe, od dowodu anegdotycznego jakiegoś wykopka, to ja się nie dziwię że od 4 lat lat mylisz się w swoich "prognozach". Najważniejsze że plusiki się zgadzają, tak jak już kiedyś napisałem mick robisz dobrą robotę jako zwodziciel.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie wiem o co wy się tutaj wyzywacie. Ceny wynajmu mieszkań to zjawisko wybitnie lokalne i tylko tak może być rozpatrywane. To, że ceny średnio rosną nie ma przełożenia na sytuację konkretnego wynajmującego. Nie ma też znaczenia, że jakiejś tam lokalizacji ceny maleją, chyba, że ktoś właśnie tam mieszka.
Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym, jak udowodniono powyżej.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: Miras wchodzę sobie regularnie, takie dziwne hobby XD i widzę co się dzieje. Rok do roku jest spory zjazd na najmie. Nie są to może poziomy covidowe, ale każdy kolejny miesiąc to jest większa oferta i taniej niż poprzednio. I to pokazuje jak bardzo rodacy pokochali inwestowanie w beton, bo 0,5 mln uchodźców to oni powinni w obozach mieszkać, a tu każdy zakwaterowany i jeszcze oferta rośnie XD
  • Odpowiedz
Jeśli dla Ciebie raporty obejmujące spektrum rynku najmu w dużych miastach są mniej wartościowe


@Dusk_Forest77: Dziwne byłoby gdyby średnia cena ofertowa nie poszła w górę przy takiej ilości świeżo wykończonych kurników inwestycyjnych, które w ostatnim roku zostały oddane. Przecież żaden Janusz nie wystawi takiego mieszkania za mniej niż miniratka, a tym bardziej nie za mniej niż za starsze mieszkania. Oczywiście do czasu aż rynek zweryfikuje oczekiwania, tak jak na obrazku załączonym
  • Odpowiedz
Tutaj przykład mieszkania którego właściciel przez 2 miesiące musiał stoczyć niejedną potyczkę sam na sam ze swoimi oczekiwaniami ROI 15%. W między czasie dodał opis mieszkania po angielsku, włosku i hiszpańsku.


@BurzaGrzybStrusJaja: haha za 2.5 k ja wynajmuję w pokojowe 43 metrowe mieszkanie na zadupiu. Kraków widać tani.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: blisko 2900 z opłatami czyli tyle samo ile place raty kredytu z opłatami za ten sam metraż co wrzuciłeś. Zdecydowałem się na kreskę bo wy hodzi tak samo ¯\(ツ)/¯ Wielu znajomych, co akurat kredytu wziąć nie może rozważa powrót do rodzinnych miejscowości do rodzin lub emigrację, bo te wynajmy i tak ich przerastają. Przed kredytem wynajmowałem pokój, różowa osobno. W ciągu 2 lat cena mi wzrosła z 900 na 1300
  • Odpowiedz