Wpis z mikrobloga

@mial85: Z tymi wagnerowcami to ich armia liczy sobie 48tys ludzi i są całkowicie rozbrojeni bo wszystko wysłali ruskim. Bardziej budują fortyfikację przeciwko Ukrainie bo jak już Ukraińcy odbiją swoje tereny to on będzie następny. Podziękuja mu za to,że ostrzeliwali stolicę z ich terytorium.
  • Odpowiedz
@mial85: Widze że alarmistyczne i clickbaitowe tutuły się wciąż dobrze sprzedają. Białorus to może sobie prowadzić wojnę z Kongo czy Mozambikiem ;)
  • Odpowiedz
@mial85: Ale jaki to miałoby sens? Przecież oczywiste jest, że nie poradzą sobie z Polską. Zwłaszcza mając u siebie tyle osób, które chętnie przeciwstawią się obecnej władzy.

Ale rzeczywiście, na Białorusi od roku ciągle straszą atakiem Polski. Nawet moja rodzina, która do tej pory brała słowa Łukaszenki z przymrużeniem oka, teraz wierzy w ten atak.
  • Odpowiedz
  • 0
@peszek_leszek: nie dziwne, przygotowują ich będzie tak jak z Ukrainą musieliśmy sami zaatakować bo inaczej oni by zaatakowali, jak patrzę na polskie wojsko i to że Białoruś będzie wspierana przez Wagnera to ja bym nie był taki pewny że sobie nie poradzą
  • Odpowiedz
jak patrzę na polskie wojsko


@mial85: Co dokładnie masz na myśli?

I jaki byłby sens ataku na kraj NATO? Przecież po kilku tygodniach/miesiącach walk zapewne włączyłyby się wojska krajów z NATO. To tak jakby Mołdawia zaatakowała Ukrainę. Bez szans, prawda?
  • Odpowiedz
@mial85: Jakoś mi się nie chce w to wierzyć. Bardziej prawdopodobne jest przerzucanie tutaj uchodźców w milionach tak żeby zrobić chaos i zająć nadze służby i wojsko tym tematem. Atak na dosyć spory kraj jak Polska to dla nich samobójstwo, jeżeli chcieliby już wypróbować jak zareaguje NATO to uderzyliby na Litwę, mieli by lądowy dostęp do Kaliningradu i większe szanse że NATO byłoby podzielone w kwestii pomocy malutkiej Litwie
  • Odpowiedz
Jakoś mi się nie chce w to wierzyć. Bardziej prawdopodobne jest przerzucanie tutaj uchodźców w milionach tak żeby zrobić chaos i zająć nadze służby i wojsko tym tematem


@1masa: I to się chyba znowu dzieje od jakiegoś miesiąca... I teraz nie dość, że dostarczają uchodźcom cegły do rzucania w funkcjonariuszy, a także broń palną.
  • Odpowiedz