Wpis z mikrobloga

Microsoft pierwszy raz od 8 lat ujawnił oficjalne dane na temat sprzedaży. Jest dokładnie tak jak wszyscy przewidywali.

Sprzedaż xboxa series x | s to 21m, ps5 w tym momencie to 38m. Gdzie nie ukrywajmy, większość to Xbox series S który jest ziemniakiem i hamuje rozwój gier ale przynajmniej wszystkie panie mogą za grosze swoim dzieciakom kupić konsole.

Dysproporcje są ogromne, do tego stopnia że muszą podawać wskaźnik Xbox one + Xbox series x | s. Z kolei ten sam wskaźnik ps4 + ps5 to 155,2m. Oznacza to, że playstation sprzedaje się prawie dwa razy lepiej licząc od 2013 roku.

Microsoft najpierw przegrał pierwszą poważną erę budowania kolekcji cyfrowych gier by na koniec przegrać posiadając mocniejszą (na papierze, bo wiadomo co mówią w wywiadach developerzy) i ładniejszą konsole.

Nagle po 10 latach się obudzili, że liczą się tylko gry( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam panów #aleforzuniajestnaxboxaprzeciezmordo oraz #mirodzicekupilixboxawiectolepszywybor No i oczywiście #rbbxxjuz10latprzegrywa

#ps5 #xbox #xboxseriesx #gry #konsole #xboxone #ps4 #playstation
P.....w - Microsoft pierwszy raz od 8 lat ujawnił oficjalne dane na temat sprzedaży. ...

źródło: IMG_1704

Pobierz
  • 56
@Ponury_przegryw:

Xbox series S to nie to samo co PS4

Obie konsole i tak dostają po dupie od Nintendo Switch, i nikt o hamowaniu gier nie mówi.

Gry hamuje monopol i wykupowanie gier na wyłączność.

21+ mln to wcale nie jest zły wynik. Wyprzedzą spokojnie takie konsole jak Wii U, Game Qube, pierwszy Xbox czy Playstation Vita itp.
Xboxów One sprzedali 58 milionów a mówi się o niewypale.
@Ponury_przegryw: Series S może być powodem dla którego rzadziej widzimy chociażby split screen, przykład z BG3, gdzie wersja na oba Xboksy jest przez to mocno opóźniona:
https://www.ign.com/articles/microsoft-engineers-helping-get-baldurs-gate-3-split-screen-working-on-xbox-series-s

Więc takie pierdzielenie że Series S zupełnie nie hamuje jest słabe, oczywiście że ma wpływ szczególnie przez ubogą ilość RAMu. A podawanie jako przykład Switcha to w ogóle błazenada, oczywiście że da się na nim zrobić grę jak nowa Zelda ale jakim ogromnym nakładem
@Ponury_przegryw: Zawsze niesamowicie mnie to zadziwia, że decyzje Microsoftu jeśli chodzi o dział Xboxa pokazują, że nawet w największych korpo mogą pracować na stanowiskach decyzyjnych ludzie zupełnie niekompetentni. Ile już było przypadków dobrych konsol które poniosły porażkę przez brak mocnych tytułów ekskluzywnych? Z samych najnowszych dziejów można naliczyć co najmniej kilka. Jak to jest, że w jednej z największych korporacji na świecie ogromnym działem zarządza człowiek nie mający pojęcia o branży
@Zgrywajac_twardziela: ależ oni wiedzą że potrzebują exów, w emailach ostatnio ujawnionych wyszło że Phil Spencer np. chciał zrobić z Minecrafta Legends exa ale kontrakt z Notchem na to nie pozwala. Wszystkie gry Bethesdy (może poza takim ESO) mają być od teraz exami tylko nie przyznali tego publicznie. A problem z exami AAA od dotychczas posiadanych studiów wynika z niekompetencji w zarządzaniu, Matt Booty to debil. Widać że mają od dawna problem
podaj dane ile osób grywa w gamepasie na pc i wtedy zestawiaj z ps4/5


@Qiller: 15 milionów, niewiele to zmienia

Ktoś kto kupił ps5 to musi się czuć nieźle oszukanym, jak po 3 latach od premiery są 3 exclusive xD


Sporo gier z PS4 chodzi dużo lepiej na PS5. To było do przewidzenia że next-genowych exów wiele w pierwszych latach nie będzie, z PS4 było dość podobnie.
@MisPluszowyZWadaWymowy: Mi generalnie chodziło o to o czym piszesz, ma się wrażenie że w dziale Xboxa leży decyzyjność na każdym szczeblu. Spencer od poprzedniej generacji nie potrafił sensownych exów zorganizować, i podjął decyzję o wypuszczeniu Series S który jest tylko problemem dla deweloperów, i przynosi praktycznie same straty bo ludzie którzy to kupują jadą na Game Passie kupowanym za grosze z krajów 3 świata. Przy czym balonik Game Passa jest cały
@Ponury_przegryw:

komputer nie jest konkurencją żadnej z konsol. To tylko #pcmasterrace się wydaje że to ta sama liga, a to całkiem inny rodzaj klienta wybiera konsole więc twoje argumenty są inwalidą( ͡° ͜ʖ ͡°) twoje tez @Qiller

Byku, gdzie ja pisałem niby że pecet jest konkurencją dla konsoli? To zawsze była trochę inna gałąź i trochę inni klienci. Gry pecetowe potrafią być nierzadko nawet bardziej zyskowne niż
@eazy-e: właściwie to jesteś potencjalnym klientem tych gówno gierek bo po co mają starać się o jakość skoro i tak masz to w #!$%@?, byle żeby mieściły się w twoim budżecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eazy-e a mnie #!$%@? obchodzą takie biedaki jak ty jak cię nie stać na lepszy sprzęt w cenie większej o połowę minimalnej krajowej to siedź na dwóch zmianach w robocie a nie myśl o graniu ¯_(ツ)_/¯