Wpis z mikrobloga

Wykopki jak zwykle w formie, oczywiście nie bez wpływu jest to, że mamy wakacje. Zamieszki we Francji pokazały, że patologia jest patologią, a przestępcy wykorzystają okazję do przestępczości. Tyle. To, że francuska patologia wywodzi się z imigrantów nie jest niczym dziwnym, bo środowiska imigranckie trapią wszędzie podobne problemy - bieda, patologie społeczne, wykluczenie społeczne, gettyzacja, zorganizowana przestępczość, przestępczość jako sposób na życie. Kolor skóry ma tylko takie znaczenie, że trochę łatwiej o stygmatyzację, ale zasadniczą przyczyną problemów jest bieda i patologia.

Jeśli taki wykopek-patus ma ojca pijaka/złodzieja to bardzo prawdopodobne, że podzieli jego los. Czasem się zdarza, że dziecko jest przypadkiem inteligentne i potrafi zakwestionować wzorce rodziców. Czasem nawet te zdolne dzieci kontynuują przestępczą drogę rodziców (z tym, że skuteczniej), bo nie otrzymały odpowiedniego wsparcia, które jest ważne, które pozwala się wyciągnąć z takiego syfu, ale nie zawsze istnieje i nie zawsze jest dobrze zorganizowane. Jak w klasie miałem córkę permanentnych alkoholików, a nauczycielka znęcała się nad nią psychicznie zamiast pomóc, to myślicie, że coś dobrego z niej wyrosło?

Oczywiście to nie znaczy, że jeśli ktoś taki staje się przestępcą to ma być bezkarny - przestępców się karze, izoluje i w miarę możliwości reedukuje. To na swój sposób przykre, że ludzie którzy zawsze mieli pod górkę stają się tacy, nienawidzili ich rodzice, a teraz nienawidzi ich społeczeństwo, a swój los przekazują przypadkowo płodzonemu potomstwu. Ale tak jest, a w momencie przestępstwa patrzymy tylko na tu i teraz. Możemy to naprawiać tylko krok po kroczku wyciągając kolejne dzieci z patologii.

Co więc dziwnego, że takich ludzi mnóstwo jest we Francji, która nasprowadzała sobie taniej siły roboczej i nie zadbała o łagodzenie nierówności społecznych albo realną równość szans, zamiast pięknych i fałszywych deklaracji? Myślicie, że w Polsce jakbyście doprowadzili do skrajnych nierówności, to byłoby tu spokojnie i bezpiecznie? Proponuję sobie przypomnieć okres transformacji ustrojowej i do czego doprowadziła powszechna nędza. Na ulicy można było się rozstać z butami. Ale jak rozumiem to nie byli Polacy tylko PRLolacy? Inna nacja? To były zwierzęta a dzisiaj już ich nie ma i nic takiego nie występuje?

Tak jak niejeden porządny człowiek wyrósł z patologii (ale niestety z całym bagażem doświadczeń) tak nie brakuje takich ludzi we Francji, czy to czarnych, czy śniadych, czy muzułmanów. Na nich przypadają masy ludzi, które z tego nie wyrosły i powielają najgorsze wzorce.

Wniosek jest bardzo prosty, ale może Was przerastać - kolor skóry, pochodzenie i wyznanie nie określa jaki jest człowiek. W każdym państwie i społeczeństwie występują różne problemy społeczne i mają różne natężenie i rozmiary. We Francji problem jest bez wątpienia duży, ale używanie rasistowskich/ksenofobicznych argumentów jest zwyczajnie głupie i chybione i nigdy nie rozwiąże problemu, a tylko go spotęguje.

Jeśli boicie się podobnych scenariuszy w Polsce to wyciągnijcie logiczne wnioski, a nie słuchajcie #!$%@?ńców. Szanujcie dobrych ludzi, bez względu na ich pochodzenie, bo niesprawiedliwe traktowanie takich osób może się na Was zemścić. To zabawne, że potraficie używać argumentu, że Rzeczpospolita składała się z wielu narodów i nie dyskryminowała nikogo, dzięki czemu była wielka i potężna, co służy Wam chyba tylko do udawania, że nie jesteście rasistami, bo ni #!$%@? nie podzielacie podobnej postawy xD

Swoją drogą co byście chcieli z tym zrobić? Trochę to przypomina case terrorystów islamskich. Część ISIS rekrutowała się z Europy, byli to ludzie z europejskimi paszportami. W Iraku i Syrii część trafiła do więzień i chcieli wrócić do swojego kraju a państwa Europy miały dylemat - niby obywatel, ale terrorysty nie chcemy xD Tak samo jest z imigracją - fajnie czerpać profity z pracy imigrantów, fajnie że ktoś sprząta kible za grosze, ale niefajnie zmierzyć się z wyzwaniami szeroko zakrojonej polityki imigracyjnej - "jakoś to będzie". No i "jakoś jest". Można się domagać rozsądnej polityki od państwa, ale to wymaga konstruktywnych argumentów a nie kwiku szurów ze ściekiem na ustach.

Muszę oddać jednak, że terroryści islamscy są trochę mądrzejsi od przeciętnego wykopka. Celem terrorystów było wzbudzenie niepokojów społecznych. No bo chyba nie chcecie mi powiedzieć, że jakieś pojedyncze zamachy mogły cokolwiek realnie zmienić? Założeniem było podkręcić temperaturę, doprowadzić do napięć, sprowokować radykałów do reakcji. Może jakiś polityk-debil uchwaliłby (ku uciesze idiotów) prawo dyskryminujące mniejszości etniczne, doprowadzając do jakiejś wojny domowej albo chociaż wzrostu radykalistów po stronie mniejszości. Jak widać było to nieźle pomyślane, tylko musiałoby trafić na państwo wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konfederacja #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow #francja
  • 104
puszczalską polkę zarżnął brudas co robi @frequenttraveler wysryw na pół strony, Francja #!$%@? jak nosferatu przez dzikich? Cyk jeszcze większy wysryw. XD jak grupowo zgwałcą w piędziesięciu francuzkę pod wieżą Eiffla a potem będą strzelać z RPG do policjantów to ci braknie limitu znaków na post wybielający XDDDDDD
@frequenttraveler: A czyli rozumiesz skąd się biorą problemy. Więc widzisz że rozwiązanie jest proste i bardzo logiczne. Wystarczy tak jak Szwajcaria przyjmować tylko tych ludzi którzy sami sobie ogarną dokumenty i znajdą pracę. Później należy traktować ich na równi z innymi obywatelami.

Dawanie takim ludziom pieniędzy i przywilejów tylko napędza wykluczenie.

I nie wyskakuj mi tu z tym że jak się im pomoże to się dostosują. Bo to jest tak jakby
@frequenttraveler: No i wysyłasz opracowanie gdzie jeden z powodów to uwarunkowanie polityczne xd tak to jest z tobą człowieku. Potrafisz tylko obrażać i się wywyższać. Totalnie nie potrafisz dyskutować. Sam tworzysz urojenia i wkładasz innym słowa w usta których nie powiedzieli i uważasz ze wygrałeś. Nigdzie nie napisałem ze niektóre ataki terrorystyczne nie są uwarunkowane politycznie. Ty napsiales ze wszystkie po prostu. Czy politycznie był uwarunkowany atak na charlie hebdo? Czy
@frequenttraveler: Nawet jeśli faktycznie murzyni nie są genetycznie głupsi i bardziej agresywni od białych, nawet jeżeli cała ta analiza przyczyn, która przestawiłeś jest prawdziwa, to i tak nie świadczy to dobrze o imigracji. Przyjmując masy ludzi obcych kulturowo do kraju jedynie powtórzymy drogę innych europejskich państw (może nie Francji, czy Anglii bo tam polityka postkolonialna przyjmowania dzikusów doprowadziła do tego co mamy obecnie).
Rozwiązaniem jest zaprzestanie myślenia o jakichkolwiek podatkach od
@Szalom: to widzę czytanie ze zrozumieniem na najwyższym poziomie xd szkoda mojego czasu skoro nawet fragment opracowania naukowego potrafisz źle odebrać, gdy nie pasuje Ci do tezy.

Żeby Ci trochę pomóc zobaczyć jakie masz ograniczenia to podpowiem - autor analizował definicje terroryzmu i wybrał z nich główne, najczęściej pojawiające się elementy składowe. Wynika z tego, że literatura naukowa definiuje terroryzm niemal wyłącznie jako zjawisko motywowane politycznie ¯\(ツ)/¯ a przed chwilą motywacje
@frequenttraveler: Napisałem ttlko ze uważam islam za najgorsza religie, gorsza niż chrześcijaństwo i judaizm. Ty się zesrales i uprawiasz whataboutism i błędy logiczne. I oczywiście jak zwykle #!$%@? chochoły xd gdzie ja się kłócę z tym opracowaniem co wysłałeś? Wyższy poziom kulturalny to bezwiedne zgadzanie się z tobą? Xd wyjdź ze swojej bańki cepie. Gorszy od głupca jest tylko taki głupiec jak ty który uważa się za najmądrzejszego xd

Poza tym
@Szalom , no przecież zinterpretowałeś fragment tego opracowania zupełnie na opak, w oderwaniu od kontekstu, zapominając jakie bzdury głosiłeś kilka minut wcześniej xd no to po prostu dowodzi, że jesteś głupi, a zabierasz się za dyskusję. Ja jestem po prostu zażenowany. Przed chwilą byłeś ekspertem od terroryzmu bez przeczytania jednej definicji w życiu, więc najpewniej jesteś takim samym ekspertem od religii xD szkoda po prostu czasu na takich ludzi jak Ty, równie
@Ana77: ale wychowali się w równiejszym społeczeństwie. W takim samym kręgu kulturowym. Nie byli sprowadzeni z zagranicy i zupełnie obcej kultury. Nie trzeba było nikogo asymilować. I nie zgodzę się że w latach 80/90 wychowywali się w patologii. A na pewno nie w patologii biedoty. Plus, lata transformacji wcale spokojne nie były.
@frequenttraveler: człowieku nadal powiedziałem tylko ze według mnie islam jest gorszy od każdej innej religii xd nie kreowalem się na eksperta terroryzmu xd przestaniesz mi wciskać w usta słów które nie powiedziałem żeby ładniej obalić chochoła którego sam stworzyłeś i wygrać dyskusje we własnej głowie? Xd #!$%@? ty jesteś naprawdę typowym wykopkiem. Dawno z takim typem z gwoździem w mózgu nie gadałem
@Reretos: oczywiście, że nie świadczy dobrze o migracji (przecież przykładów masz całe mnóstwo jak zachowuje się Polska emigracja), jest to potężne wyzwanie, którym trzeba dobrze zarządzać. Co do Polski no to ładne rozwiązania proponujesz - ale zrób to, uczyń Polskę innowacyjną z dnia na dzień. Proste na papierku, nawet w najbardziej obecnie innowacyjnych krajach nie jest tak pięknie.

Co do asymilacji to jednak zauważ kilka rzeczy - to że ktoś nadal
@Szalom: ech, tak to jest jak się dyskutuje z człowiekiem o potencjale intelektualnym małpy xd

Piszesz, że islam jest najgorszy. Ja piszę, że nie. Piszesz więc, że jest najgorszy, bo przecież terroryzm islamski. Piszę więc, że jest i chrześcijański, ale to nie ma znaczenia, bo terroryzm i tak jest polityczny. Odpowiadasz więc coś w stylu "buehehehe, ale brednie". Pokazuję opracowania naukowe, które mówią to samo co ja. Ty piszesz, że tam
@Ana77: To nie była gangsterka tylko młode sfrustrowane chłopaki, pretekstem też było zabicie jakiegość szczyla przez policję - są w necie relacje z tego, poszukaj.