Wpis z mikrobloga

Protesty białych Francuzów "Żółtych Kamizelek": "dobrze, w Polsce powinno być tak samo, Francuzi wiedzą jak walczyć o swoje!".

Protesty czarnych Francuzów: "dzicz znowu podpala ulice i nie daje żyć normalnym ludziom bez powodu ()"

I ja mam uwierzyć w ta podwójna moralność nie wynika z ich rasizmu? Przez takie wykładanie się na najprostszych błędach poznawczych nigdy prawicę nie będę traktował poważnie.

#neuropa #bekazprawakow #francja
Pobierz EvilToy - Protesty białych Francuzów "Żółtych Kamizelek": "dobrze, w Polsce powinno b...
źródło: 00000-aaa
  • 14
@EvilToy: podstawowa różnica jest w tym o co walczą, tam iskarą do protestów była zapowiedź podwyżki cen paliw i wielu innych podatków, wiec samo w sobie ma to jakiś cel, jakieś postulaty mieli.
Druga rzecz to że we Francji często dochodzi do protestów, a że złodzieje wykorzystują ten czas i kiedy policja jest zajęta protestami to ciężko temu przeciwdziałać samym organizatorom protestów
A teraz o co jest zadyma? Bo policja zabiła
@EvilToy:

'Biali Francuzi' są u siebie w kraju, a 'czarni francuzi' to piąta kolumna, która z Francją ma tyle wspólnego, że tam przebywa.

'Biali Francuzi' protestowali w imię dobra ogólnego i poprawy standardu życia, a 'czarni Francuzi' protestują jako wymówkę, że policja zastrzeliła kryminalistę co próbował potrącić policjanta, a w rzeczywistości, bo nie podoba im się status quo społeczne, w którym są na nizinach społecznych.
@zapomnialemhaslo: Rasizm z perspektywy interesu przeciętnego Europejczyka to problem nie istotny. Jest używany tylko w kontekście wszelkich grup mniejszościowych używających go jako szantaż emocjonalny na libkach takich jak ty by wymuszać przywileje i korzystne zmiany społeczne, dla swojej grupy nawet kosztem ogółu.

W społeczeństwie, które było by ultra-rasistowskie te zamieszki nie miałby miejsca, bo ludzie byliby gotowi zrobić ciapakom z dupy jesień średniowiecza, za takie odpały. To społeczeństwo 'anty-rasistowskie' nakazuje tolerancję
@EvilToy: przeciez prawica calym sercem jest za tym #!$%@?. nikomu tak nie kibicuje jak kolorowym robiacym rozwalke we francji. mam nadzieje, osobiscie tez licze na to, ze latwo sie nie poddadza. Im wiecej takich akcji tym szybciej kraj ten, razem z ich lewicowymi rzadami zostanie osmieszony, co poskutkuje wieksza popularnoscia partii konserwatywnych. nic tak nie uswiadamia ludzi niz zywy przyklad konsekwencji optowania ze lewica. im wiekszy #!$%@? na bialych frajerach tym
@EvilToy: jako lewak powiem, że jak najbardziej rozumiem prawaków w tej kwestii. Nie ma powrotu do białej Europy. Jednocześnie, dobrze wiesz, że wyrównanie szans polega na zmniejszeniu białego przywileju. To, że ktoś nie ma życzenia zostać #!$%@? maczetą, jestem w stanie w pełni zrozumieć. Dodatkowo, co innego protestować, bo rząd chce Cię wyruchać, a co innego protestować, bo ktoś wyrwał kolejnego chwasta. Jak policja chce kogoś zatrzymać, to on ma się
@EvilToy: tak jestem rasistą. Dojrzewałem do tego latami ale zjechanie Europy plus wizyty na 3 innych kontynentach uświadomiły mi, że różnice nie są tylko na poziomie skóry. Pozdrawiam.
@RzutKamieniem: Przecież Francja to było imperium kolonialne. Ty się dziwisz, ze są tam czarnoskórzy? Może trzeba było nie podbijać innych, to by ludzie z podbitych terenów nie przenosili się do metropolii za praca i lepszym życiem. Tak samo jakbyś chciał ludziom z Podlasia zakazać przyjazdu do Warszawy. To jest absurd. Przecież ci co protestują to Francuzi, którzy po francusku rozmawiają, nie znają języka swoich przodków.
Europa była najpotężniejsza, najbogatsza i najbardziej rozwinięta względem reszty globu, gdy była mega-rasistowska, bo stawiała rozwój i dobro swoich narodów nad wszystko inne


@RzutKamieniem: Jakich "swoich narodów"? Tych, które się bez przerwy nawzajem #!$%@?ły, a na koniec doprowadziły do dwóch wojen światowych, po których mieszkalibyśmy tutaj w Europie w chatkach z gówna gdyby nie pomoc Ameryki?

Sprowadzanie dawnej potęgi Europy do stawiania siebie (czyli kogo? przecież UE to względna nowość, a