Wpis z mikrobloga

@664565435453543543: O ile się orientuję, to nadal sytuacja na rynku jest na tyle sprzyjająca, że to praca szuka człowieka a nie odwrotnie.

Wszystko zależy jakie masz oczekiwania, jakie masz kwalifikacje, czy szukasz czegoś na dłużej, czy tylko sezonowo. Jeżeli nie jesteś specjalistą, to na pewno zacząłbym od przesłania swojego CV do agencji pracy, które pośredniczą w zatrudnieniu u zagranicznego pracodawcy lub zatrudnią Cię u siebie i wyślą w delegację do pracy
  • Odpowiedz
Inna opcja, jeżeli masz budżet, to znalezienie pokoju do wynajęcia w kraju, gdzie chcesz zacząć pracę, przeprowadzić się i szukać pracy na miejscu.


@derezeus:
Tylko zazwyczaj albo wymagają pasków za X miesięcy albo robią castingi, albo np wymagają meldunku (:D) czy kontraktu bezpośrednio z pracodawcą czasem jakiegoś lokalnego numeru, który żeby zdobyć trzeba mieć meldunek- błędne koło. Do tego kaucja za X miesięcy do przodu itd itp. No i zazwyczaj trzeba
  • Odpowiedz
@Errad: Możesz wynająć pokój na pewien czas i zapłacić za niego z góry, a w międzyczasie szukać roboty i normalnego mieszkania. Jak nie masz patologii wypisanej na twarzy i wzbudzasz zaufanie, to nie powinien to być żaden problem. Oczywiście nie znajdziesz na takiej zasadzie pokoju w idealnej lokalizacji, ale wszak chodzi o zaczepienie się, a nie o osiedlenie.

Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie było problemu wynająć mi mieszkanie
  • Odpowiedz