Wpis z mikrobloga

Czy też macie wrażenie, że niektórzy koledzy z pracy nie są, umując to delikatnie, zbyt kompetentni? Często muszę zostawać po godzinach w pracy, żeby naprawiać ich błędy. I żeby było jasne, nie robię tego za darmo. Za każdym razem mój szef musi z pokorą wysłuchiwać tekstów w stylu "jeśli mam robić ich robotę za nich, to chcę ich wypłatę".

Pewnie rozwiązaniem tego problemu byłoby code review. I od jakiegoś czasu prowadzę krucjatę, żeby wprowadzić obowiązkowe code review. No, ale chyba przegrywam ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k #pracait
  • 28
@groman43: Moim zdaniem słabe jest to że tylko ty jesteś wołany do takiej roboty, bo jak ująłeś to są twoi koledzy więc pewnie kwestie stanowiskowe są zbliżone. Różnica jest jak masz sobie walnąć nadgodziny w sobotę rano 3 godziny aby coś skończyć do poniedziałku, a takie że nagle jest pożar i trzeba siąść po godzinach.
Czasem zamknięcie lapka i myśli związanych z pracą o 17stej jest lepsze niż $$
@Zgnity_Ziemniak: Zaufaj mi, nie jestem dobrym adresatem tego pytania. Nie pracuje w scrumie od prawie 5 lat, a wcześniej bardzo go nie lubiłem.

@SystemFound No jest różnica. Ja na przykład nie planuje, że wyjdę z pracy przed 19:00. Zaczynam różnie, czasem o 7:00, czasem o 10:00. Tutaj dodatkowym problemem jest praca w róźnych strefach czasowych. Czasem, zanim przyjdę do pracy, moi koledzy z Tajwanu już nakręcą gównoburzę o nic.
dealine nigdy nie jest z gumy


@groman43: tam gdzie pracowałem zawsze był. Poza tym ponownie - w tej branży tylko barany dają robić z siebie niewolnika. #!$%@? mnie deadline obchodzi. To nie jest mój deadline. Jak zostanie przekroczony to świat się nie zawali. Jak zostanie przekroczony to w nie moja wina. Nie pasi? Szukajcie innego barana na moje miejsce, ja sobie znajdę ciepłą posadkę gdzie nie będą ode mnie cudów wymagać.
@groman43: Dla mnie code review też średnio działa, bo już szybciej jest przepisać samemu, niż tłumaczyć każdy błąd, proponować rozwiązanie i potem jeszcze toczyć dyskusje albo znowu wytykać błędy w częściowo poprawionym kodzie xD IMHO code review działa dobrze tylko między ogarniętymi ludźmi i ma za zadanie przede wszystkim znalezienie błędów wynikających z nieuwagi bądź nieznajomości domeny. Jak ktoś nie potrafi pisać sensownego kodu, to i review nie pomoże.
@Kresse: Code review średnio działa, także dlatego że jak posiedzisz w firmie kilka lat i poznasz się trochę lepiej z ziomkami to ci każdy klepnie PRa bez kręcenia nosem (i tym im też), bo w końcu po co się #!$%@?ć do kolesi o których się wie że w sumie są na twoim poziomie (a często wyższym) a do tego często muszą mieć te zmiany gotowe na wczoraj. No i do tego