Wpis z mikrobloga

Cześć. Zrobiłem coś co może wam się podobać,( ͡° ͜ʖ ͡°) choć niestety pewnie przepadnie w gąszczu wpisów.
Otóż, wiele się mówi, że Armia Amerykańska zgniotłaby Rosyjską - to prawda!
A żeby to udowodnić, zrobiłem porównanie strat Ameryki i Rosji (Federacji Rosyjskiej) w różnych wojnach od 1990 do 2023, czyli do teraz.
Jako źródło wykorzystałem Anglojęzyczną Wikipedię, nie jest idealna, ale jeśli chodzi o takie statystyki jest dość rzetelna.
Podsumowanie!
Amerykanie: 7163 martwych przez 33 lata.
Rosjanie: Od 75659 do 125659 martwych przez 33 lata.
#ukraina #rosja #wojna #ameryka #syria #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #militaria
PoItergeist - Cześć. Zrobiłem coś co może wam się podobać,( ͡° ͜ʖ ͡°) choć niestety p...

źródło: usrus

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@PoItergeist cytując radzieckiego klasyka
"Śmierć jednostki to tragedia, śmierć tysięcy to tylko statystyka"
Ruskie nigdy nie liczyły się z życiem ludzi, a tym bardziej żołnierzy.
Obecne pole walki weryfikuje ich podejście, jako że obecnie liczy się wyszkolenie i nowoczesna technika
  • Odpowiedz
  • 60
@JennyTheFrog Każe porównanie będzie z dupy, dlatego, że USA jest w stanie prowadzić wojnę na drugim końcu świata, a ruskie nie mogą sprawnie prowadzić działań w najbliższej okolicy
  • Odpowiedz
@JennyTheFrog: To są straty w ciągu 33 lat, nie w ciągi 68 lat wiec nie wiem gdzie tu widzisz statysykę z dupy, równie dobrze możesz żądać statysyk z 2 wojny światowej w statystyce za ostatnich 33 lat, troche głupie nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@PoItergeist: Wojny z fanatycznymi i świetnie wyszkolonymi separatystami w nieciekawych warunkach na równych zasadach (bo z jednej Armii Radzieckiej) vs bombardowanie kawałów pustyni i dobijanie za pomocą najnowszych zabaweczek pasuchów którzy dopiero co zamienili patyki na kałachy.

Teraz podaj dane na temat tego ilu zginęło Ukrainców wyszkolonych przez amerykanów i używających najnowszych dzieł techniki i technologii wojskowej. Oczywiście tego nie zrobisz, bo to nie będzie pasować do propagandy sukcesu i nowego
  • Odpowiedz
  • 1
używających najnowszych dzieł techniki i technologii wojskowej


@eeehhh:

Prawie wszystko to technika starsza niż 20 lat. Niektóre z tych systemów jak Bradley, czy Abrams idą zaraz do śmietnika w USArmy.
  • Odpowiedz
@Jin: To bardzo onucowe przesłanie, proszę tak nie pisać by nie drażnić naszych braci. Bradleye czy Abramsy są niezniszczalne, a ukraińscy terminatorzy mielom motzno nawet i tym. Bez kozery napisze, pół miliona już zmielili. Tak mówią ich dane, więc to prawda i nikt nie ma prawa się przyczepić.
  • Odpowiedz
@PoItergeist: To se wojnę w Wietnamie porównaj, oni nie są juz tak głupi by pokowac się w takie coś..
Po co porównywać pojedyncze akcje z wojnami?
Somalia to większość zmarlych była w czasie operacji w Magadiszu.
  • Odpowiedz