Wpis z mikrobloga

#budowa #budujzwykopem #nieruchomosci #kredythipoteczny

Koniec oczekiwania na materiały budowlane. W ubiegłym roku trzeba było się prosić/stać w kolejkach po wszystko. Teraz Stocki za*****ne pod korek. To samo z ekipami budowlanymi. Dzwonię i w ciągu miesiąca ekipy są w stanie wejść na budowę (od stanu zero). Zamówione non-essentials jak ogrodzenie panelowe, zaplecze budowy - wszystko dostępne od ręki. Na ogrodzenie od producenta w ub. roku się czekało z dwa miesiące, tu mnie ostrzegano ze produkcja pod moje zamowienie i pewnie będę musiał poczekać z miesiąc... a to najtańszy, oblegany producent. Po dwóch tygodniach zrobione i dzwonią czy mogą dostarczyć szybciej? xD

Moim zdaniem za dużo tych przypadków.
Nie jest tak różowo z robotą jak się tutaj przedstawia. Ciekawe na ile BK 2% rozkręci imprezę? Czy może ktoś pracuje w składzie budowlanym/u producenta np. okien i może powiedzieć jak sprawa wyglada w praktyce? #kiciochpyta #polska
  • 16
@PanieAreczku: No i fajnie, tak to powinno wyglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przynajmniej we wrześniu nie będę musiał nikogo błagać na kolanach żeby mi łazienkę zrobił jak to było w 2020-2022 xD
@unlucky_: z wykończeniem może nie być tak łatwo. Pamiętaj, że oni reagują z opóźnieniem. Najpierw przestaje się budować a dopiero później wykańczać. No chyba że bk przełoży się na 100k udzielonych kredytów w tym roku i całkowicie wymiecie. Na koparkę czekałem jeden dzień, najdłużej trzeba było 4 dni z firm co dzwoniłem. Studnia głębinowa dwa tygodnie przed planowanym wierceniem (a była opcja szybciej bo ktoś się rozmyślił, ale nie byłem pewien
@xyz_xyz: a mamy zaraz szczyt sezonu. Jedyna szansa dla branży to BK. Bankructw pewnie póki co nie będzie, ale zaczyna się walka cenowa. Co jest trudne, bo marże samych dystrybutorów aktualnie nie są za duże. W ubiegłych latach się upaśli, ale teraz bez szału.
@PanieAreczku rynek jest bardzo ostrożny, nikt nie szarżuje. kręci się z "dnia na dzien" obserwując sytuację. nikt nie robi duzych zapsów. nie sądzę że bk2% spowoduje wystrzelenie inwestycji, ożywienie rynku będzie ale myślę że w tym roku nie wrócimy do stanu z lat poprzednich. jeśli nic się mocniej nie spieprzy to stawiam na marzec 24.
@LaurenceFass: heheszki ale mam wrażenie, że ubieram się prawie na górce. Szczyt już imo za nami, ale ja będę budował i patrzył jak ceny lecą ¯\(ツ)/¯. Nie mogę dłużej czekać bo mnie starość zastanie. Ale gdybym mógł to bym rozsądnie inwestował żeby zachować wartość majątku w czasie i czekał co się dalej będzie działo.
@fulso: ty tego murował nie będziesz, wiec patrz na cene i parametry. Mega ważne przy ceramice - trzeba mieć ekipe co nie robi na placki tylko ładną gładką warstwę kleju/zaprawy bo jak źle zrobią to może ‚wiać’ z kontaktów. Tylko jak zrobią źle.