Wpis z mikrobloga

czyli posiadanie papierka zmienia "dzikusa" w normalnego, ciężko pracującego człowieka, okej.


@bolek_bagno: tak. Samo postaranie się o zdobycie tego papierka pokazuje że jest większa szansa że imigrant nie będzie stwarzał kłopotów. Poza tym przekraczanie granicy w przeznaczonym do tego miejscu i z odpowiednimi dokumentami jest elementem cywilizacji i przyjętym standardem.
@CamusVevo: O już 200 tys, wcześniej był 120 tys, potem 160 a potem 180 a teraz już 200

"Rok temu cudzoziemcom z krajów muzułmańskich przyznano łącznie 135 tys. zezwoleń na pracę. Takie zezwolenie dotyczy jedynie pracy u konkretnego pracodawcy i nie jest równoznaczne z pozwoleniem na stałe zamieszkanie cudzoziemca w Polsce. W ubiegłym roku pozytywnie rozpatrzono ponad 18 tys. wniosków o zezwolenie na pobyt w Polsce od osób z krajów muzułmańskich.
@mecenassrenas:

Ty jesteś lekko przygłupi? Szkoły nie ma to siedzisz w internetach?
Dziecko nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia o życiu.
Myślisz że w stadzie tych dzikusów jest jakiś np. spawacz z uprawnieniami?
Gdyby był spawaczem z papierem to by bez problemu dostał wizę i pracę w obojętnie jakim kraju UE.
Te hordy na granicy to zwyczajni nachodzący ekonomiczni.
A jak wpuścisz jak 1 tysiać to przyjedzie zaraz 10 tysięcy
@mecenassrenas:

Nie wiem czemu PiS tak robi. Pewnie dlatego, że są politykami więc robią politykę. Podobnie jak PO robi politykę mówiąc, że zaporkę należy rozebrać.

Pewnie też dlatego PiS ma więcej w sondażach niż PO :)

Widzę też pewną różnicę między chłopem, który na własną rękę zorganizował sobie pracę w PL, a chłopem sprowadzonym przez Putina...

Może Ty tej różnicy nie dostrzegasz. No to... nie wiem. Pora na leki.

To czemu
@ery78: Polscy katolicy be bo konserwy i inzele, inzele jak inzele. Ale muzułmańskie konserwy z białoruskiej granicy to już metafizyka, spotkanie z najwyższym.
Odróżniasz legalnych pracowników na wizach czasowych wydanych przez polskie konsulaty od dzikusów bez papierów którzy szturmują granicę nielegalnie zamiast iść na przejścia i walczą z naszą strażą graniczną ?


@ery78: Ja jestem przeciwny pośrednictwu pracy, bo to zwykłe niewolnictwo. Jak chcą, to niech normalnie jak człowiek składają papiery do firm w Polsce i przechodzą normalną rekrutacje do pracy jak każdy inny Polak.
Wszyscy imigranci z bliskiego wschodu których znam i odrazu