Wpis z mikrobloga

Kisnę z Januszy, którzy blokują kolejkę w telkomie, bo 15 raz musza powiedzieć, że "uny stałe klijenty" i od 20 lat mają numer w T-mobile albo innym Orange, od czasów Neostrady, Ery i samego kamienia łupanego. A tu im każą płacić 50 złotych za abonament zamiast 25 jak dekadę temu. I jeszcze ratę do abonamentu doliczają. Nie no, gdy wszystko drożej i idzie w górę to dopłacą jeszcze, żeby pan Janusz z Grażynką byli zadowoleni. Kto to widział, że firma chce zarabiać na biednych i uczciwych ludziach, a nie im dopłacać czy dawać za darmo xD

Po pierwsze nie żyjemy w komunie. Nie musisz mieć całe życie numeru u jednego operatora ułomie jeden z drugim. To, że jesteś niedorobiony i od 20 lat nie potrafisz go przenieść, mimo mitycznych lepszych ofert u konkurencji, to jakby jest Twój problem kalectwa życiowego. Po drugie z jakiej racji masz płacić inną cenę za tą samą usłguę niż ja, który tam jestem np. od kilku miesięcy? xD
Rozumiem, że jak idziesz na Orlen albo Circle, na którym tankujesz od wielu lat, to też płaczesz, że ty tankujesz tu od X lat, a oni za litr paliwa żądają od Ciebie tą samą cenę, co od osoby tankującej tu po raz pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak robisz stale zakupy w Kauflandzie, Biedronce, piekarnii itp. Pewnie masz tam inne ceny niż nowi, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja jak słucham takich Januszy to od razu wiem, że mam do czynienia z inwalidami intelektualnymi. Typowe biedackie myślenie i zachowanie. Mam lepszą ofertę, ale nie przeniosę numeru, tylko będę narzekał i truł, bo nie mam co robić w wolnym czasie i tu jestem od 158 lat. A poza tym mój dziadek Wacek też tu kiedyś numer miał xD Inna sprawa, że zazwyczaj lepszą ofertę to mają jedynie w swojej odrealnionej wizji świata. A tylko tak pieprzą bez celu marnując czas pracowników i konkretnych klientów.

#bekazjanuszy #januszebiznesu #telekomunikacja #orange #play #tmobile #plus
  • 18
Po drugie z jakiej racji masz płacić inną cenę za tą samą usłguę niż ja, który tam jestem np. od kilku miesięcy?


@Lambo994: bo takie są lojalki i w wielu miejscach to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Catmmando: No więc przenieś się do innej sieci jak skończy Ci się lojalka i też będziesz nowy. W czym problem? To jest typowo polackie zachowanie, ponarzekać, poględzić, a finalnie i tak nic nie zmienić. Wrócić do domu spełnionym, że się pobiadoliło i rozwalić się w barłogu przed telewizorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lambo994: ze nie bylo sytuacji ze nowi klienci mieli lepsza oferte niz obecni. Wcale. Zatem jestes pewien ze dobrze wskazujesz inwalide intelektualnego? Przy okazji placac tak samo jak ci janusze 50 zl wychodzi ze nie chce ci sie brac lepszej oferty - a komuna juz przeciez sie zmienila i mozesz zmienic operatora...¯\(ツ)/¯
@abgaha: Różnica jest taka, że dla mnie 50 zł nie jest żadnym majątkiem. Tak więc jeżeli dostaję abonament z Internetem bez limitu i do tego przyzwoitą kwotę raty za dobry telefon, to mógłbym im płacić nawet 80 czy 100 zł ten abonament. Nie zbiedniałbym, naprawdę. Mi obecne warunki odpowiadają jeśli o to chodzi i nie muszę mieć najtaniej. Ważne, żeby działało dobrze. Natomiast gdybym był biedakiem i każda złotówka robiłaby mi
@Lambo994: rozumiem ze z checia bys placil 80zl w przypadku gdy nowy klient za dokladnie to samo placilby 45zl. No wlasnie - a takie promocyjne/patologiczne akcje u nas bywaly i ludzie ktorzy mysla ze zmiana operatora jest ciezka normalnie sie irytuja
@abgaha: Wtedy poszedłbym do konkurencji, aby być nowym klientem. Pod warunkiem, że nowa sieć oferowałaby mi podobne warunki w niższej cenie, a nie 30 zł taniej i 2 razy mniej w pakiecie. Janusze spinają też dupy, że kwota abonamentu im wzrasta w porównaniu do tego co było 2-4 lata temu. No szok i niedowierzanie, że jak wszystko wywaliło do góry to ceny w telkomach też.

BTW, promują nowych klientów, bo kierownicy
@Lambo994: Po części mają rację, telekomy teraz stosują politykę "więcej za więcej" ale nie każdy potrzebuje setek GB w telefonie. Niektórzy by woleli no limit + 10 GB za 20-30 zł.

Najlepiej jest nie zmieniać w ogóle. Zostawić nieokreśloną sprzed kilku lat. Ja mam nadal taką chociaż konsultanci to co chwila wydzwaniają.
@Lambo994: widzisz ja tez bym poszedl do konkurencji ale dla czesci wydaje sie to cos ciezkiego - co do ceny to sam mam (nju abonament) te same warunki od 7 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) (choc przyznam szczerze ze mnie to dziwi przy obecnej inflacji)
@abgaha: Heyah też ma dobrą ofertę z tego co kojarzę, ale operatorzy wirtualni to trochę inna historia. Oni nie mają swoich własnych salonów ani punktów sprzedaży. Utrzymują jedynie infolinię, więc mają dużo niższe koszty względem tzw. operatorów tradycyjnych. Ja to w sumie aż tak nie śledzę tych cen dokładnie, tylko wystałem się dzisiaj w kolejce przez takich "płaczków", więc tak mnie naszło napisać XD
@Lambo994: Nie rozumiem jak w obecnych czasach można mieć abonament gdy w każdej sieci są oferty internet plus smsy i rozmowy bez limitu za 20-30 zł / msc
Czemu ludzie płacą nawet 80 zł? Bo mają telefon za 1 zł? Przecież lepiej wziąć raty 0% w sklepach.
@chix: przeciez sa wlasnie takie oferty, wystarczy wziac oferte na karte w tej samej firmie albo jakiegos flexa czy inne heya, nju z ofert operatorow w swojej mniejszej marce czy operatorow wirtualnych jak inne otvarte, w rodzinie, vikings czy virgin, reszta badziewa, juz sie pogubilem bo niektore firmy sa wykupoywane przez telekom