Wpis z mikrobloga

jak poradzić sobie z prokrastynacją? mam pracę która jednocześnie jest moim hobby, a mimo tego nie potrafię zmusić się do wykonywania moich obowiązków, czuję psychiczną blokadę i czekam na ostatni moment, często tydzień pracy jestem w stanie nadgonić w jeden wieczór gdy już pali mi się dupa, chciałbym pracować normalnie, a nie w taki sposób, nie potrafię sobie z tym poradzić
#pracbaza
  • 99
  • Odpowiedz
@tonkatsu: tak na prawdę nic nie da ci terapia zwierzania się Julce po psychologii, ani żadne apki, robienie list czy techniki. Bo ty do tego po prostu nie potrafisz się zmusić. Możesz mieć po prostu zaburzenia na płaszczyźnie chemicznej mózgu i w tym wypadku pomóc może jedynie wizyta u lekarza psychiatry, który pomoże ci uzyskać dostęp do balansu umysłu. Polecalbym bupropion, ewentualnie metylofenidat, obie substancje to pochodne amfetaminy które w małych
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: Może większość firm faktycznie taka jest (nikt Ci też z drugiej strony nie każe pracować koniecznie dla firmy z PL). W jednej wytrzymałem 6 miesięcy, przeskoczyłem do drugiej i ten sam poziom. W obecnej siedzę 5 rok i cały czas praktycznie mam ciekawe projekty, i okazje do nauki nowych technologii. Także zależy. Tylko większość ludzi z lenistwa nie szuka albo boi się zmian, bo się naczyta głupot na wypoku i
  • Odpowiedz
@twojmlodszybrat: absolutna bzdura. Jeżeli @tonkatsu funkcjonuje w miarę normalnie tylko sposob radzenia sobie z pewnymi czynnosciami obiża mu jakość życia to zabawa w buropiony (a tym bardziej metylo) bez próby terapii to wylewanie dziecka z kąpielą. Po pierwsze dlatego ze leki maja skutki uboczne. Po drugie Buproion jest drogi i ciezko dostepny, metylo uzależnia i nikt normalny bez zdiagnozowania adhd mu tego nie przepisze. Na żadnym nie będzie też do końca
  • Odpowiedz
@tonkatsu: można dużo pisać ale i tak wszystko kończy się na tym, że w końcu musisz wziąć dupę w troki i zacząć robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasem zrobisz to rano (bo się weźmiesz); czasem wieczorem (bo deadline) ale jak spojrzysz na to jak się czujesz to w obydwu przypadkach po prostu zaczynasz robić wbrew sobie i jakoś to idzie

Mi pomagają filmy z TEDx o prokrastynacji,
  • Odpowiedz
@bialegomisa: bupropion jest aktualnie bardzo tani i bardzo dostępny, ADHD to dosyć powszechne zaburzenie, od kopa dostanie bupropion albo metylofenidat. Filmiki z YT ani inne gusła mu nie pomogą. Mechanizm jest taki, że chłop ma uszkodzenie mechaniczne. Ale ty jak chcesz to siedź dalej po turecku i wierz w medycynę alternatywną xD
  • Odpowiedz
  • 16
@tonkatsu: to sie nazywa adhd kolego. wiele osob nie jest zdiagnozowanych bo mysla, ze adhd wyglada jak obraz przedstawiany w mediach - nadpobudliwe dzieci skaczace po drzewach. u wiekszosci doroslych wyglada to wlasnie jak taka blokada, gdzie masz sile ale nie masz mozliwosci sie ruszyc i czegos zrobic a motywuje cie jedynie a. deadline b. konsekwencje za jego niedotrzymanie.
  • Odpowiedz